Gasly: Tohle je nejlepší den mého života

Gasly: Tohle je nejlepší den mého života

Francouzský závodník využil dramatického závěru Velké ceny Brazílie a v barvách Toro Rosso si dojel pro své první pódiové umístění v kariéře.

Pierre Gasly označil neděli Velké ceny Brazílie jako nejlepší den svého života. V závodě na Interlagosu totiž držel šesté místo, v samotném závěru pak využil kolize pilotů Ferrari a následně kontaktu Lewise Hamiltona s Alexem Albonem, aby se dostal až na druhou pozici, kterou pak před Hamiltonem ubránil v těsném sprintu do cíle.

Francouzovo nadšení podtrhuje i fakt, že jej letos po letní přestávce hlavní tým Red Bullu kvůli neuspokojivým výsledkům sesadil zpátky k Toro Rosso, jeho náhradníkem se stal Albon. Stejná bude přitom také situace v roce 2020, oběma byly prodlouženy stávající kontrakty.

„Je to nejlepší den mého života,“ radoval se Gasly. „Jako dítě sníte o tom, že budete ve Formuli 1 a když toho dosáhnete, je to nejlepší den vašeho života. Pak začnete snít o svém prvním pódiu.

Když jsem se vrátil k Toro Rosso, prostě jsem na sobě dál makal. Snažil jsem se také povzbuzovat tým, jak jen to šlo a dával jsem pozor, abych co nejlépe využil svoje příležitosti.

Dneska nám to prostě vyšlo, už do té doby jsme jeli silný závod. Celý víkend se auto chovalo dobře a já jsem si hlídal náskok před těmi za sebou. Když začala bitva nejprve s Ferrari, říkal jsem si, OK, tohle vypadá podobně jako v Bahrajnu v roce 2018, kdy jsem dojel čtvrtý. Pak přišel docela intenzivní finiš a je neskutečné získat svoje první pódium ve F1.“

„Mám z Tebe velkou radost, kamaráde. Zasloužíš si to, první pódium je vždycky jedinečné a my jsme o něm oba snili od chvíle, co jsme spolu začali závodit na motokárách, jsi nejlepší, užij si to dneska.“

Charles Leclerc

V závěrečných metrech sváděl Gasly dech beroucí souboj s čerstvě korunovaným šestinásobným šampionem Lewisem Hamiltonem až na cílovou čáru, ke které nakonec dorazil o délku jednoho vozu dříve.

„Bylo to těsné,“ popsal. „Měl jsem první pódium na dosah a mistr světa mě tlačil až na samotnou hranici. Snažil jsem se bránit, jak nejlépe jsem uměl, snažil jsem se jet naplno a doufal jsem, že mi motor dá úplně každou koňskou sílu.

Mačkal jsem předjížděcí tlačítko. Viděl jsem jeho přední křídlo a říkal jsem si, prosím, nepředjeď mě na čáře. Byl bych naštvaný, kdyby se mu to povedlo. Opravdu jsem to druhé místo chtěl udržet.“

Gasly se díky brazilskému úspěchu vrátil na šesté místo průběžného pořadí šampionátu. S počtem 95 bodů se o něj dělí s Carlosem Sainzem, jehož penalizace Hamiltona na Interlagosu také vyšvihla na stupně vítězů. Osmý je Gaslyho náhradník u Red Bullu Alex Albon.

Sdílejte na:
Zavřít