Gasly se trápí s nepředvídatelným vozem

Gasly se trápí s nepředvídatelným vozem

Pro Pierre Gaslyho se zatím ani bahrajnský víkend nevyvíjí dobře. Po skončení kvalifikace si Francouz postěžoval na nepředvídatelné chování svého RB15.

Pierre Gasly neprožívá vůbec úspěšný začátek svého angažmá u Red Bullu. Po nevydařeném víkendu v Melbourne se totiž Francouz zatím trápí také v Bahrajnu. Nová posila rakouské stáje se totiž ani ve druhé letošní kvalifikaci nedokázala probojovat mezi nejlepších deset, když neprošla sítem druhé části a pro start závodu si zajistila pouze 13. místo. Po kvalifikaci Gasly uvedl, že zápasí s chováním svého vozu.

„Od začátku víkendu tak trochu zápasíme ze zadní částí vozu, zejména v mém případě. Zkoušeli jsme spoustu věcí, ale prostě jsme se nezlepšili. Zvláště tento víkend necítím ve voze pohodlně, zejména co se týče zadní části. V Melbourne to bylo v pořádku,“ vyjádřil Francouz svou nespokojenost s vozem.

„Kola se hodně protáčí a je to docela nepředvídatelné. Skutečně se mi to nepodařilo poskládat dohromady a jestliže je to vyrovnané jako tady, myslím si, že pokud jsme ztratili (na třetí část) šest desetin, tak nás to stojí docela hodně.

Loni jsem měl v Bahrajnu pocit, že si mohu se svým vozem dělat co chci. Momentálně ale mám pocit, že opravdu nemůžu jet tak, jak bych chtěl. Jak říkám, je to nepředvídatelné. Občas zatočím a nic se nestane. Když ale zatáčím v další zatáčce, ztratím zadek.

Pravděpodobně potřebujeme trochu více času a společně s inženýry se trochu více podívat, co můžeme udělat, aby to bylo co se týče řízení trochu více konzistentní a abych tak mohl alespoň předvídat, co se stane, neboť v tento moment je tam více této nepředvídatelnosti, která mi to dělá trochu těžší.“

Ideální není podle šampiona GP2 z roku 2016 ani chování vozu na výjezdu ze zatáček, kde je podle něj nervózní: „Když jedete naplno, je to opravdu svižné a vzadu opravdu nervózní, tudíž se stejně jako během kola přehřívají zadní pneumatiky a rovněž se zvyšuje jejich degradace. Je to zkrátka kombinace více věcí. Čím více vám to klouže, tím menší přilnavost máte.“

Zatímco Gasly obsadil ve včerejší kvalifikaci 13. místo, jeho týmový kolega Max Verstappen zachránil čest stáje alespoň 5.příčkou. Ani Nizozemec ovšem není s vozem spokojen.

„Byla to těžká kvalifikace. Jsem rád, že budu startovat z páté pozice, neboť to mohlo být mnohem horší. Netušil jsem, co od kvalifikace čekat, neboť jsem nevěděl, na čem jsme. Celý víkend jsem se trápil s vyážením mého vozu a stále s tím nejsem spokojen. V kvalifikaci to bylo stejné. Zkusili jsme všechno možné, ale řešení jsme nenašli. Udělali jsme, co jsme mohli, ale s tím, co jsme dnes ukázali, nemůžeme být spokojení,“ uvedl Verstappen po kvalifikaci.

Zajímavostí je, že v hybridní éře Formule 1 se Red Bullu v Bahrajnu ještě nepodařilo vybojovat stupně vítězů. Naposledy se jezdec Red Bull objevil na okruhu Sakhir na stupních vítězů v roce 2013, kdy si dojel pro vítězství Sebastian Vettel.

 

Sdílejte na:
Zavřít