Gasly potvrzen u Red Bullu jako náhradník za Ricciarda

Gasly potvrzen u Red Bullu jako náhradník za Ricciarda

Šampion GP2 z roku 2016 naskočil ke konci loňského roku k týmu Toro Rosso. Letos se blýskl dobrými výkony včetně čtvrtého místa ve Velké ceně Bahrajnu. Red Bull se proto rozhodl povýšit jej na místo závodního jezdce svého hlavního týmu.

Pierre Gasly byl oficiálně potvrzen jako nový závodní pilot týmu Red Bull, v sezóně 2019 tak v hlavní stáji rakouské značky nahradí Daniela Ricciarda, jenž se rozhodl zamířit k továrnímu týmu Renaultu.

Gasly se v roce 2016 v barvách Red Bullu stal šampionem GP2, pro nadcházející sezónu však nesehnal angažmá a musel vzít na rok zavděk japonským seriálem Super Formula. Už na konci roku 2017 ale nastoupil k Toro Rosso, kde nahradil Carlose Sainze, jenž zamířil na místo Jolyona Palmera k Renaultu.

Francouz pro letošní sezónu u Toro Rosso zůstal a hned při druhém závodě sezóny v Bahrajnu se blýskl čtvrtým místem. Šlo přitom o dosud nejlepší výsledek s pohonným agregátem Hondy, která jako dodavatel přešla od McLarenu právě k Toro Rosso. Zkušenosti s japonskými motory jsou přitom nyní Gaslyho výhodou, Red Bull s nimi totiž bude od sezóny 2019 také závodit.

April 8, 2018

„Od té doby, co Pierre ani ne před rokem poprvé naskočil do sedačky Formule 1 s týmem Scuderia Toro Rosso, dokazoval svůj nepochybný talent, který Red Bull podporoval od začátků jeho kariéry,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

„Těšíme se, že Pierre v roce 2019 přinese do našeho týmu svou rychlost, dovednosti a svůj přístup.“

Sám Gasly dodal: „Už od doby, co jsem v roce 2013 vstoupil do juniorského programu Red Bullu, je mým snem závodit pro tento tým. Tato neuvěřitelná možnost je dalším krokem vpřed pro moje ambice vyhrávat velké ceny a bojovat o mistrovské tituly.“

August 20, 2018

Potvrzení Gaslyho znamená, že Red Bull bude muset najít minimálně jednoho dalšího nového jezdce pro svou juniorku, Toro Rosso. Otázkou však je, zda v týmu vydrží Brendon Hartley, jehož výsledky zatím zůstávají za očekáváním.

Red Bull přitom momentálně nemá ve svém juniorském programu vhodné kandidáty na náhradu. Favorizovaný Daniel Ticktum, jenž bojuje o titul v evropské Formuli 3, nemá kvůli svému dvouletému zákazu závodění dostatek bodů, nemohl se tedy zatím účastnit ani nováčkovských testů.

Jednou z možností by mohlo být sáhnout po jezdci mimo program Red Bullu, například po Stoffelovi Vandoornovi, pokud Belgičan neudrží svoji sedačku u McLarenu. Další alternativou je zopakovat stejný krok jako u Hartleye, tedy povolat zpět jezdce, který býval členem programu Red Bullu. Nabízela by se tak jména jako Sébastien Buemi či Jean-Éric Vergne.

July 22, 2018

Sdílejte na:
Zavřít