Gasly: Honda může příští rok překvapit

Gasly: Honda může příští rok překvapit

Toro Rosso-Honda! Toto spojení bude v příští sezóně hodně sledováno, a to zejména kvůli Hondě, která od svého návratu do F1 zatím nedosáhla žádného velkého úspěchu. Francouz Pierre Gasly ji přesto věří.

Japonský dodavatel motorů se vrátil do F1 v roce 2015 s McLarenem. Očekávalo se, že toto obnovené partnerství, které vzniklo v éře legendárního Ayrtona Senny, přinese velké úspěchy a možná i titul mistra světa. Nakonec se tak ale nestalo.

Úvodní sezóna byla špatná. Předpokládalo se, že příští sezóna bude lepší, což se také stalo. Zlepšení bylo ale mírné. Pak přišel rok 2017.

Honda předělala celý koncept své pohonné jednotky, což byla velká chyba. Piloti McLarenu byli rádi, když vůbec dojeli do cíle dané velké ceny. McLarenu došla trpělivost, a tak bude od příštího roku jezdit s Renaultem. Honda přešla k Toro Rosso, za které budou v příští sezóně jezdit Brendon Hartley a Pierre Gasly. Francouz Hondě i přes její dosavadní neúspěchy věří.

„Honda se snaží všem dokázat, že i jejich motory můžou být rychlé a spolehlivé. Jsme jediní, kdo s ní bude jezdit, takže od ní budeme dostávat zvláštní péči,“ řekl Gasly pro GPUpdate.net.

„V posledních závodech letošní sezóny vykazovala určité zlepšení. Pokud na toto zlepšení naváže, může nás Honda v příštím roce překvapit,“ uzavřel Gasly.

Sdílejte na:
Zavřít