Gasly dostal za zdržování penalizaci šesti míst

Gasly dostal za zdržování penalizaci šesti míst

Pierre Gasly odstartuje do nedělní Velké ceny až z desátého místa. Po kvalifikaci obdržel penalizaci šesti míst za zdržování dvou pilotů – Maxe Verstappena a Carlose Sainze.

Gasly se v kvalifikaci na okruhu v Barceloně umístil na čtvrtém místě, ale po konci byl vyšetřován za dva incidenty zdržování.

Nejdříve Gasly zbytečně bránil Sainzovi ve 13. zatáčce a následně zdržoval i Verstappena ve čtvrté zatáčce.

Za každý incident dostal Gasly penalizaci tří míst, v součtu tak Francouz na startovním roštu klesne o šest míst, tedy odstartuje z desáté příčky.

Při slyšení Gasly uvedl, že „si byl vědom, že vůz 55 – Carlos Sainz – byl vzadu, ale cítil, že nemůže udělat nic, aby se vyhnul překážce kvůli vysoké rychlosti a blízkosti vozu 55 k vozu 16 – Charles Leclerc“.

Komisaři usoudili, že se Gasly mohl na výjezdu z 13. zatáčky posunout více doprava a považovali ho za vinného.

S překážením Verstappenovi, komisaři nastínili, že Alpine „neposkytl náležité varování [Gaslymu] o blížícím se vozu 1 [Verstappen], když mu řekli, že vozy za ním jsou v pomalém kole“.

Gasly tresů litoval, ale rozhodnutí přijal.

„Je opravdu škoda, že zítra po penalizaci za překážení nebudeme startovat z druhé řady,“ řekl jezdec stáje Alpine.

„Myslím, že to bylo s provozem velmi nešťastné, vozy byly tak blízko u sebe a ve vysokorychlostních závěrečných zatáčkách. Musíme to přijmout, jít dál a držet hlavy skloněné na zítřek, kde vím, že můžeme mít stále silný závod.“

Sdílejte na:
Zavřít