Gasly do závodu odstartuje z boxové uličky

Gasly do závodu odstartuje z boxové uličky

Pierre Gasly odstartuje v neděli na trati v Baku z boxové uličky poté, co na konci druhého tréninku nezajel na kontrolní vážení.

Francouzský pilot se vracel po konci druhého tréninku zpět do boxové uličky s tím, že mu bylo řečeno, aby „zaútočil“ na nájezd do boxů předtím, než proběhne plánovaný nácvik pit stopu.

Kvůli tomu, že tento příkaz splnil, Gasly nezaregistroval, že se jeho číslo objevilo na obrazovce s příkazem zajet na převážení.

Dále pokračoval na jeho boxové stání, kde mu tým vyměnil pneumatiky. Kvůli této změně FIA předvolala Gaslyho na vyšetření stevardů, jelikož byl podezřelý z porušení pravidel.

v prohlášení FIA stálo: „Stevardi přezkoumali důkazy na videu a vyslechli pilota auta s číselm 10 (Pierre Gasly) a zástupce týmu a zjistili, že pilot nedokázal zastavit na vážení, když to bylo nutné.

Namísto toho jel dál a pokračoval v zastávce v boxech, kde bylo auto zvednuto a všechna čtyři kola byla vyměněna. Tato změna byla v rozporu s článkem 29.1 a). Podle čl. 29 odst. 1 písm. a) je trest za toto porušení stanoven tak, že vozidlo musí startovat z boxové uličky a my tak nařídíme.“

Gaslyho penalizace v Baku je dalším strůjcem frustrujícího startu sezóny, Gaslymu se nedaří soupeřit s tempem týmového kolegy Maxe Verstappena. Důvodem je, že se francouzský jezdec necítí pohodlně s chováním vozu Red Bullu.

Red Bull má právo se ohledně trestu pro Gaslyho odvolat.

Sdílejte na:
Zavřít