Gasly bude letos debutovat v Závodě šampionů

Gasly bude letos debutovat v Závodě šampionů

Pierre Gasly se v letošním roce zúčastní Závodu šampionů. Pro novou posilu Red Bullu půjde v tomto exhibičním klání o premiérové představení.

Sebastian Vettel nebude jedinou tváří ze současného startovního pole Formule 1, která se během nadcházejícího víkendu v Mexiku zúčastní letošního ročníku Závodu šampionů. Do tradičního exhibičního klání, které bude v roce 2019 hostit stadion Foro Sol na okruhu bratří Rodriguezových, totiž kromě čtyřnásobného šampiona zasáhne také Pierre Gasly. Pro francouzského závodníka, který v nadcházejícím ročníku královny motorsportu nahradí u stáje Red Bull odcházejícího Daniela Ricciarda, půjde v Závodě šampionů o premiérovou účast.

„Je velká čest zúčastnit se poprvé Závodu šampionů. Znám tento podnik mnoho let a jsem nadšený, že konečně z první ruky uvidím, jak to funguje,“ těší se Gasly na svůj debut.

Společně s Gaslym bude „zemi galského kohouta“ reprezentovat Loïc Duval, pro kterého půjde rovněž o debutový start v tomto podniku. Na spolupráci s vítězem závodu 24 hodin Le Mans z roku 2013, který v současnosti působí jako pilot Audi v DTM a rovněž jako jezdec stáje TDS Racing na scéně vytrvalostních závodů, se bývalý pilot Toro Rosso těší.

Vím, že Francie má v tomto podniku bohatou tradici jezdeckých úspěchů, takže se těším, až se ve spolupráci s Loïcem budeme v Poháru národů snažit o další výrazný výkon.“

V letošním ročníku Závodu šampionů ovšem neuvidíme v akci pouze aktivní piloty Formule 1 v osobách Sebastiana Vettela a Pierre Gaslyho, ale těšit se můžeme také na bývalé jezdce královny motorsportu. Již tradičně nechybí ve startovní listině David Coulthard. Právě vítěz 13 velkých cen a vicemistr světa z roku 2001 se loni radoval z prvenství mezi jednotlivci. Klání se zúčastní také šampion Formule E ze sezony 2016/2017 Lucas Di Grassi, kterého jsme mohli ve Formuli 1 vídat roku 2010 v barvách týmu Virgin.

Kromě současných a bývalých pilotů královny motorsportu obsahuje startovní listina i jiná zajímavá jména, jako například letošního šampiona Evropské F3 Micka Schumachera. Syn sedminásobného šampiona královny motorsportu doplní v sestavě německého týmu právě Sebastiana Vettela.

Sdílejte na:
Zavřít