Frijns vítězem, Vergne šampionem

Frijns vítězem, Vergne šampionem

Poslední závod letošní sezóny Formule E vyhrál v New Yorku Robin Frijns, který si tak připsal druhé vítězství v dramatickém finále.

Jean-Éric Vergne jako první pilot v historii obhájil a získal druhý titul ve FE a jeho tým DS Techeetah získal svůj první konstruktérský titul.

Vergne sice oba závodní dny úplně nezářil skvělými výsledky, ale během sezóny si vybudoval dobrý bodový základ. Během roku zvítězil třikrát, jeho nejbližší konkurent Lucas si Grassi (Audi Sport Abt Schaeffler) měl o jedno vítězství méně a dvě má i Robin Frijns (Envision Virgin Racing). Oba zmíněné však nakonec bodově předstihl Sébastien Buemi s Nissan e.damsem, který si silnými výkony v posledních čtyřech závodech zajistil titul vicemistra. Ten však vyhrál pouze jednou.

Tým DS Techeetah si s náskokem zajistil pohár konstruktérů před Audi Sport Abt Schaeffler, za kterým se umístil jejich zákaznický tým Envision Virgin Racing. O jediný bod zaostal Nissan e.dams za ním BMW i Andretti Motorsport. Mahindra, Jaguar, Venturi. Všechny tyto týmy také získaly vítězství. Uplynulou sezónu mohou za mizernou považovat týmy HWA Racelabs (předchůdce Mercedesu), Dragon a NIO.

Report ze závodu v tradičním review videu:

 

Sdílejte na:
Zavřít