Formule 4 SAE: Na okruhu Yas Marina se včera odjely tři závody

Formule 4 SAE: Na okruhu Yas Marina se včera odjely tři závody

Dva z nich patřily Davidu Schumacherovi.

Včera se na okruhu Yas Marina odjely čtvrtý volný trénink, kvalifikace a také první závod, ve kterém zvítězil Charles Weerts a navýšil tak svůj náskok v šampionátu na dvacet bodů. Dnes čtvrtý podnik arabskoemirátského šampionátu Formule 4 vyvrcholil třemi závody.

2.závod

V prvním sobotním závodě si pro druhý triumf v sezoně dojel syn Ralfa Schumachera David Schumacher. Na druhém místě se umístil Caio Collet. Brazilcova ztráta na syna bývalého pilota Jordanu, Williamsu a Toyoty činila v cíli tři vteřiny. Třetí dojel do cíle lídr šampionátu Charles Weerts. Tom Beckhäuser obsadil až osmou pozici. Druhý český zástupce Petr Ptáček bohužel do cíle závodu nedojel. Kompletní výsledky závodu najdete tady.

3.závod

Ve třetím závodě se z vítězství radoval Caio Collet. Brazilec si připsal své první vítězství v sezoně. Na druhém místě cílem projel David Schumacher. Ten byl ovšem penalizován deseti sekundami za zaviněni odvratitelného incidentu. Temto trest srazil německého mladíka až na pátou příčku. Na druhém místě byl tedy klasifikován původně třetí Sami Taoufik a na bronzovou pozici se ze čtvrté pozice posunul William Alatalo, který během tohoto víkendu absolvuje svůj první podnik v šampionátu. Tom Beckhäuser si oproti druhému závodu víkendu o jednu příčku polepšil a dojel sedmý. Petr Ptáček bohužel ani tentokrát nedojel do cíle závodu. Do cíle nedojel ani vedoucí muž šampionátu Charles Weerts. Celé výsledky třetího závodu najdete zde.

4.závod

V posledním závodě čtvrtého podniku se na stupeň nejvyšší vrátil David Schumacher. Druhý v Caio Collet mu ovšem byl vyrovnaným soupeřem a cílovou pásku brazilský pilot protnul se ztrátou pouhých osmi desetin sekundy na jednoho z pokračovatelů závodnického klanu. Finský závodník William Alatalo dokázal ve čtvrtém závodě navázat na dobrý výkon ze třetího závodu a znovu vystoupil na nejnižší stupeň vítězů. S půlvteřinovým rozdílem za ním dojel do cíle lídr šampionátu Charles Weerts, který se umístil na čtvrté pozici. Petr Ptáček poté, co nedokončil předchozí dnešní závody, ve čtvrté jízdě víkendu protnul cílovou pásku na šesté pozici. Jeho krajan Tom Beckhäuser tentokrát dojel na devátém místě. Kompletní výsledky čtvrtého závodu si můžete prohlédnout zde.

V čele šampionátu se udržel Charles Weerts(210 bodů). Po vydařeném dnešku se ale na druhou pozici posunul David Schumachera(195 bodů), jehož ztráta na první místo v šampionátu činí 15 bodů. Tom Beckhäuser klesnul na třetí místo(175 bodů). Petr Ptáček se nachází s 80 body na osmé pozici.

průběžné pořadí po čtvrtém podniku sezony

pořadí jezdec body
1. Charles Weerts 210
2. David Schumacher 195
3. Tom Beckhäuser 175
4. Lucas Petersson 162
5. Caio Collet 124
6. Olli Caldwell 123
7. Lucas Alecco Roy 83
8. Petr Ptáček 80
9. Leon Köhler 58
10. Amaury Cordell 51
11. Sami Taoufik 50
12. William Alatalo 39
13. Patrik Pasma 32
14. Logan Hannah 22
15. Niklas Krütten 21
16. Marzio Moretti 8
17. Laszló Tóth 4

Předposlední pátý podnik sezony 2017-2018 se uskuteční za tři týdny a znovu jej bude hostit okruh Yas Marina v Abu Dhabí. Finále sezony se bude konat 2.-3.března na autodromu v Dubaji.

Sdílejte na:
Zavřít