Formule 1 čelí útokům hackerů

Formule 1 čelí útokům hackerů

Nemilá zpráva by mohla ovlivnit fanoušky, kteří se chystají brouzdat na oficiálních stránkách Formule 1 v průběhu víkendového závodu v Kanadě.

Už jednou se podařilo nabourat do technické infrastruktury stránek a ty tak byly v průběhu Grand Prix v Bahrajnu na několik chvil vyřazeny z provozu. 

Internetová skupina Anonymous zaútočila na stránky Formule 1, jelikož nesouhlasila s pořádáním závodu v zemi, jako je Bahrajn. Podle mezinárodních organizací, Bahrajn porušuje lidská práva a to byl právě důvod, proč se Anonymous rozhodli, že vyjádří svůj nesouhlas.

Nyní se skupina hackerů-aktivistů ozvala znovu. Opětně se jim nelíbí, kde se v nadcházejícím týdnu má konat další závod Grand Prix. Kanadské kolo se totiž pojede v provincii Québec. Québec v současné chvíli provází velké protesty studentů, kterým se nelíbí, že se vláda chystá zvýšit školné až o 80 procent. Anonymous se tak proto rozhodli, že budou s tamějšími studenty držet za jedno a pokusí se hackovat vše, co se týká Formule 1.

Skupina podala prohlášení: „Počínaje 7. červnem až do konce závodu 10. června Anonymous napadne všechny stránky týkající se Formule 1, včetně všech serverů a databází. Budeme se snažit najít vše, co má s Formulí jen trochu společného.“ Anonymous navíc vyzval fanoušky, aby se k bojkotu připojili. „Doporučujeme, abyste se k nám přidali, a zejména vám radíme, ať si na internetu nepořizujete ani vstupenky ani žádné reklamní materiály spojené se závodem,“ dodali v prohlášení. 

Jestli se sázka na výhružky skupině vydaří a díky závodu se Québec rozhodne školné nezvyšovat, se teprve uvidí. Přesto, že se jim však už jednou stránky napadnout podařilo, Formule 1 se v Bahrajnu konala a tak s největší pravděpodobností skupina neuspěje ani tentokrát.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít