Formule 1 by se mohla vrátit do Mexika

Formule 1 by se mohla vrátit do Mexika

Královna motorismu by se podle nových informací mohla po téměř dvacetileté pauze vrátit do Mexika, kde se tento sport naposledy představil v roce 1992. Návrh podpořil i Jean Todt.

Mexická společnost CIE podle všeho velmi usiluje o to, aby se Formule 1 vrátila zpět do mexické metropole. „Aktuálně se o tomto tématu diskutuje, to můžeme potvrdit,“ sdělilo médiím vedení společnosti.

Mexiko ve své historii hostilo celkem patnáct Grand Prix vozů Formule 1, konkrétně v období let 1963 – 1970, následně pak ještě v letech 1986 – 1992.

Okruh Hermanos Rodriguez je provozován právě společností CIE a doposavad hostil všechny Velké ceny v Mexiku. Další variantou pro pořádání Grand Prix by mohl být nově vybudovaný okruh v Guadalajaře.

V šampionátu aktuálně působí jediný pilot mexické národnosti, je jím Sergio Pérez, pilot stáje Sauber, jež si před několika týdny zajistil prodloužení smlouvy u tohoto týmu.

Návrh pořádání Velké ceny v Mexiku podpořil i prezident FIA Jean Todt: „Mexiko je ekonomicky velmi silný stát, tudíž by pořádání závodů zde nemělo být nereálné. Okruh by však musel splňovat velmi přísná kritéria, zejména ty bezpečnostní,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít