Force India: Týmy by si měly samy vybírat směsi pneumatik

Force India: Týmy by si měly samy vybírat směsi pneumatik

Tým Force India věří, že týmům by mělo být povoleno, aby si samy vybíraly směsi pneumatik, které budou v jednotlivých závodech používat.

V současnosti sám obuvník Formule 1, italská společnost Pirelli, vybírá dvě směsi – měkčí a tvrdší – ze svého portfolia – superměkké, měkké, střední a tvrdé. Pro každý závod Pirelli předem oznámí svůj výběr pneumatik, který tam dodá.

Nicméně Otmar Szafnauer, ředitel operací ve Force Indii, si myslí, že týmy by měly mít tu možnost vybrat si vlastní kombinaci, což by mohlo přispět k neočekávaným výsledkům v zamíchaném roštu.

„Kdyby si týmy vybraly čtyři týdny před závodem, které dvě směsi by chtěly použít, stále by Pirelli mělo čas vyrobit dostatečný počet,“ řekl pro magazín Auto Motor und Sport.

„Výběr pneumatik by byl tajný až do čtvrtka před závodem. Pak bychom měli o čem mluvit už ve čtvrtek,“ dodal.

Vytvořilo by to různorodé strategie, protože vozy, které jsou k pneumatikám šetrnější, by mohly jít pro měkčí a rychlejší pneumatiky, což by je zrychlilo, ale byly by více náchylné na opotřebení, zatímco týmy agresivnější na pneumatiky by mohly nasadit střední a tvrdou směs a jezdit dlouhé stinty, jaké by potřebovali. Mohli bychom se dočkat i bizarních situací, kdy by si tým vybral kombinaci superměkkých a tvrdých pneumatik.

Sdílejte na:
Zavřít