Force India se dohodla s Mercedesem na dlouhodobém kontraktu o dodávání agregátů

Force India se dohodla s Mercedesem na dlouhodobém kontraktu o dodávání agregátů

Byť se od nadcházející sezóny dočkáme přeplňovaných šestiválců, u indické stáje to nebude znamenat změnu dodavatele motorů. Dnes totiž bylo oficiálně oznámeno, že partnerství indického týmu a společnosti Mercedes-Benz bude i nadále pokračovat.

Prodloužení této spolupráce hodně pomohl i návrat Adriana Sutila zpět do týmu, kdyby se býval indický tým rozhodl pro Julese Bianchiho, pravděpodobně by od roku 2014 poháněly vozy Force Indie agregáty Ferrari.

Mercedes-Benz se stal dodavatelem motorů pro zákaznické týmy v roce 2009, spolupráce s Force Indií je nyní ve své páté sezóně a po dnešku je jasné, že bude pokračovat i v budoucnu.

Bylo uvedeno, že smlouva je dlouhodobá, její délku ale ani jedna ze stran nepotvrdila. Kromě samotných agregátů bude od německé společnosti stáj odebírat také systémy na rekuperaci energií, převodovku a další související systémy.

Nadšený je s prodloužení této spolupráce i šéf stáje Vijay Mallya. „Naše nová smlouva se společností Mercedes-Benz je nejvýznamnějším krokem v historii této stáje. Vzhledem ke změnám od nadcházejícího roku bychom v současné době hledali jen těžko lepšího partnera,“ řekl šéf a generální ředitel indického týmu.

Spokojen s novým kontraktem je také Toto Wolf, výkonný ředitel Mercedesu. „Je to por nás významná událost, když můžeme oznámit pokračování této dlouhodobé spolupráce. Stáj Force India byla od roku 2009 naším prvním zákazníkem odebírajícím motory, o to více nás těší, že tato spolupráce bude pokračovat i v nadcházejících letech,“ dodal Wolf.

Sdílejte na:
Zavřít