Fisichella testoval F-šachtový systém

Fisichella testoval F-šachtový systém

Italský testovací pilot stáje Ferrari dostal včera příležitost otestovat monopost týmu s novinkou zvanou F-šachtový systém. Ferrari se tak připravuje na nadcházející víkend v Barceloně.

Ve Fioranu bylo zase jednou živo, protože tu prakticky celý den testovala domácí stáj Scuderia Ferrari, která se připravuje na nadcházející začátek evropské části sezóny, který startuje již příští víkend ve španělské Barceloně. Tím prvním člověkem, který měl možnost tento nový prvek vyzkoušet byl testovací závodník Ferrari, Giancarlo Fisichella. Tento testovací manévr si mohla italská stáj dovolit v rámci povoleného čtyřdenního limitu, který FIA povolila pro test aerodynamických prvků.

Nový prvek na zadním křídle vozu Ferrari ale nebyl jedinou věcí, kterou Fisichella v průběhu sobotního odpoledne testoval, pracoval totiž i na vývoji nového systému aerodynamiky a novém zavěšení zpětných zrcátek, které již musí být připevněno ke kokpitu vozu.

Nové plánované šasi nese označení „284“ a poprvé bude využito během závodního víkendu ve Španělsku. Jako první by jej měl využít Felipe Massa během prvních pátečních tréninků, do závodu se zatím s F-šachtovým systémem nepočítá, alespoň tedy ne do Velké ceny Španělska. Vše také záleží na tom, jak bude vedení týmu z Maranella spokojeno s výsledky tohoto prvku, pokud nenaplní očekáván, může od něj stáj také velmi rychle ustoupit.

Sdílejte na:
Zavřít