Ferrari zůstává po kvalifikaci optimistické

Ferrari zůstává po kvalifikaci optimistické

Stáj vzpínajícího se koníka musela na konci třetí části kvalifikace spolknout hořkou pilulku poté, co Lewis Hamilton na Mercedesu zajel o více jak půl vteřiny rychlejší kolo. I přesto zůstávají u Ferrari optimističtí, Kimi Räikkönen odstartuje druhý a Sebastian Vettel třetí.

Po druhé části kvalifikace vládla u Ferrari a mezi fanoušky italské stáje spokojenost. Sebastian Vettel totiž ke konci kvalifikace překonal Lewise Hamiltona na stejné sadě pneumatik a zajel nejrychlejší kolo, které stlačil pod hranici 1:22.

První pokusy třetí části byly opět velice pozitivní. Vedení sice získal Hamilton, ale s pouhým náskokem 34 tisícin sekundy na druhého Vettela. Čas byl ovšem nad hranicí 1:22 a z druhé části kvalifikace bylo jasné, že je zde minimálně u obou jezdců Ferrari potenciál pro zlepšení.

Jenže Lewis Hamilton ve svém posledním pokusu doslova letěl a získal tak pole position s náskokem 664 tisícin vteřiny na druhého Kimiho. Sebastian Vettel, který byl po druhé části považován za favorita na zisk pole position, skončil až třetí.

I přesto Ferrari věří, že zítra mohou čtyřnásobného šampiona ve službách Mercedesu porazit.

Kimi Räikkönen (2.)

„Dnes jsme nevěděli, co můžeme od první kvalifikace očekávat, šli jsme do toho s velkou neznámou. Nakonec jsem byl s autem vcelku spokojený, pocitově bylo vše ok. Ztráta na naše konkurenty je nejspíš větší, než jsme si přáli, ale nebyl to dnes jednoduchý den.“

„Je to velice specifická trať, když to srovnáme s ‚normálními‘ okruhy, a jsme teprve na začátku sezóny. Myslím si, že budeme muset pár závodů počkat, než si budeme moci udělat obrázek o výkonnosti jednotlivých týmů. Samozřejmě, je tu mnoho věcí ke zlepšení, stejně jako jsou místa, kde se můžu zlepšit já sám. Dnes jsme zajeli slušný výsledek ve velice obtížných podmínkách. Zítra se z auta pokusíme dostat maximum,“ zakončil Fin, který odstartuje do úvodního závodu z první řady.

Sebastian Vettel (3.)

Čtyřnásobný mistr světa si v pátek stěžoval na ovládání vozu a už během prvního výjezdu v kvalifikaci ocenil velké zlepšení.

„Včera jsme neměli perfektní pocit, takže dneska můžu říct, že jsem šťastný, když se nám podařilo dostat oba vozy takhle dopředu, blízko k pole position. Určitě je to dobrý začátek. Samozřejmě, ztráta na Lewise je obrovská, nechceme být od něj takhle daleko.“

„Musím uznat, že auto se v průběhu víkendu zlepšovalo; během kvalifikace jsem cítil, jak ožívá, během mé poslední jízdy jsem však udělal malou chybu ve 13. zatáčce, ale i tak jsou druhé a třetí místo dobré pozice do závodu. Jak se ukázalo v posledních letech, v neděli jsme většinou o něco blíže než v kvalifikaci, takže si z toho hlavu nedělám,“ oznámil třetí Němec.

Sdílejte na:
Zavřít