Ferrari ve Velkou cenu v Římě nevěří

Ferrari ve Velkou cenu v Římě nevěří

Čím dál častější jsou spekulace ohledně dvou Velkých cen Formule 1 v italské metropoli. Postoj stáje Ferrari je k tomuto tématu ale jasný, podle týmu z Maranella je to neuskutečnitelné.

Zastupitelé okruhu Monza v nedávné době podepsali prodloužení smlouvy o pořádání Velké ceny Itálie minimálně do roku 2016, takže jediný způsob, jak by se Řím mohl dostat do kalendáře Velké ceny je ten, že by od vedení Formule 1 dostal speciální povolení pořádat dvě Grand Prix v jednom roce.

Právě italské Ferrari s okruhem na Monze úzce spolupracuje a s Velkou cenou Formule 1 v Říme rozhodně nesouhlasí. Podle týmu z Maranella se jedná o neuskutečnitelnou záležitost, vzhledem k tomu, že v příštím roce přibude Grand Prix Indie a o dva roky později Má „královna motorismu“ zavítat i do USA.

„Náš postoj k tomuto návrhu je velmi razantní, žádat o speciální povolení pořádat dvě Velké ceny v Itálii je naprosto zbytečné,“ prohlásil Domenicali v rozhovoru pro oficiální webové stránky. „Náš sport se stále více rozšiřuje, ale všechny týmy se shodují na tom, že toto by rozhodně nebyl dobrý krok k oživení Formule 1,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít