Ferrari: Titul stále není ztracen

Ferrari: Titul stále není ztracen

Italský tým stále živí šanci na zisk mistrovského titulu v obou pohárech. Jenže Velká cena Kanady to rozhodně nepotvrdila, Fernando Alonso nedojel a Felipe Massa obsadil až šesté místo.

Tým z Maranella měl po kvalifikačních jízdách důvod k radosti, když se kvalifikoval na druhé, respektive třetí místo. Jenže závod byl velmi rušný a plný několika incidentů, což týmu do šampionátu přineslo pouze osm bodů zásluhou šestého Massy.

Stáj sama potvrdila, že souboj o mistrovský titul se stále více vzdaluje, ale oficiální prohlášení ohledně ambicí tohoto týmu chce vedení stáje vydat až po Velké ceně Velké Británie. Právě tento závod by měl být premiérovou Velkou cenou, ve které již nebude povolené využívání výfukových plynů.

„Závodem jsme pochopitelně zklamání, protože náš tým si v Kanadě rozhodně zasloužil více bodů,“ prohlásil po závodě v Montrealu Domenicali.

„Náš úkol do nadcházejících dnů je jasný, musíme připravit konkurenceschopný vůz pro závod ve Valencii, kde chceme nasbírat co nejvíce bodů Klíčová ale bude především Velká cena v Británii, kde podle všeho již nebude povolené využívání výfukových plynů. Uvidíme, jak moc to uškodí jednotlivým týmům.“

„Nenapadá mě, co bych mohl říci k tomu, že Jenson vyhrál závod se šesti zastávkami v boxech. Nyní se ale chceme soustředit na naší práci a také na to, že ve Valencii chceme získat co nejvíce mistrovských bodů. Boj o titul stále ještě není ztracen,“ řekl závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít