Ferrari slibuje agresivnější monopost

Ferrari slibuje agresivnější monopost

Stáj z Maranella slíbila všem svým fanouškům, že monopost pro sezónu 2012 bude mnohem agresivnější, hlavním důvodem je především pomalý start do letošní sezóny.

Ačkoli výkonnost italských monopostů v posledních závodech slibuje mnohem vyrovnanější výsledky ve druhé polovině letošní sezóny, Ferrari přišlo o velké množství bodů především neskutečně pomalým startem do letošního ročníku. Nyní tým slibuje, že vůz pro rok 2012 bude mnohem agresivnější a jeho potenciál se bude naplňovat od začátku sezóny, nikoli až od její poloviny.

Jistých změn se Ferrari dočkalo již letos, na průměrný start do sezóny doplatil Aldo Costa, který tým opustil. Šéfem technického oddělení se navíc stal Pat Fry. Šéfdesignér Nicolas Tombazis již pracuje na prvních plánech nového monopostu a podle jeho vlastních slov se můžeme těšit na mnohem agresivnější a snad i konkurenceschopnější vůz.

„Máme před sebou čerstvý a neozkoušený postup při tvorbě nového monopostu, ovšem musíme jej podstoupit, pokud chceme zaznamenat určité pokroky,“ řekl Tombazis. „Vůz se dočká několika výrazných změn, v porovnání s ostatními léty to jistě bude velká změna, ale celý náš tým věří, že povede k lepším zítřkům.“

Na otázku, zda-li Ferrari v letošním ročníku ještě může dohnat ztrátu z úvodu šampionátu, Tombazis reagoval: „Ferrari je velký tým a dokud nebude pravidelně vítězit v jednotlivých závodech, stále bude co zlepšovat. Závod na Silverstone byl ukázkou zlepšení, takže s pokroky můžeme být spokojeni. To Nürburgring není trať, která by nám měla vyhovovat, takže si myslím, že naše ztráta zde by před několika měsíci byla o hodně větší. Pro nadcházející závody máme navíc připraveno několik novinek a chceme se ještě dostat do hry,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít