Ferrari se podle Alonsa musí zlepšit

Ferrari se podle Alonsa musí zlepšit

Fernando Alonso, vítěz Malajské Velké ceny a pátý nejlepší jezdec, se pro BBC News vyjádřil, že jejich nově vylepšený vůz musí jeho stáji na Velké ceně Španělska přinést značné zlepšení.

Na Alonsově voze se upravila především zadní část, která podlehla nemalým změnám. Ferrari je zatím podle statistik o 0.8-0.9 sekund pomalejší než nejrychlejší jezdci.

„Pokud chceme pomýšlet na zisk titulu, musíme ihned zredukovat téměř vteřinovou ztrátu,“ reagoval Alonso. „Vítězství v Barceloně je teď pro nás jedním z nejvýznamnějších cílů, které musíme naplnit.“

Nový vylepšený exteriér zadní části Alonsova monopostu je podle Ferrari jen prvním krokem k celkovému vylepšení a revizi. Další na řadu by měl přijít nový předek, zadní křídla a difuzér. Stáj plánuje uskutečnit některá vylepšení do začátku Velké ceny ve Španělsku a dále pak během závodů v Monaku a Kanadě.

I napříč nekonkurenceschopnému vozu si Alonso vede překvapivě dobře. Po čtyřech závodech zaostává za vedoucím Vettelem jen o 10 bodů. Navíc se nikdy nekvalifikoval lépe než na devátý a ve všech kvalifikacích měl problém probojovat se do první desítky.

„Jsme zvědaví, jak moc budeme schopni vylepšit náš vůz a taky jak moc se zlepší i konkurence. Doufáme, že naše zlepšení bude větší. “

Formule 1 má příští víkend na programu Velkou cenu Španělska. Je to jen pátý z dvaceti závodů, takže pořadí jezdců se může ještě hodně změnit.

Sázení stáje Ferrari na upravený vůz by měl podle slov Alonsa přinést výrazné zlepšení a snížit, případně smazat, náskok na nejrychlejší jezdce.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít