Ferrari: Rozhodnou nadcházející závody

Ferrari: Rozhodnou nadcházející závody

Italský tým tvrdí, že nadcházející čtyři závody budou z pohledu celého šampionátu klíčové. Z monopostu maranellské stáje mohou udělat vítězný vůz, nebo totální propadák.

Šéfkonstruktér Nikolas Tombazis pro britská média sdělil: „Za posledních pár měsíců jsme zaznamenali velký pokrok a v jednotlivých závodech to rozhodně bylo znát. Věříme, že tento trend bude pokračovat i v příštích Velkých cenách a my se dočkáme dalších výkonnostních zlepšení.“

„Další tři, možná čtyři závody nám ukáží, zda-li jsme i nadále ve hře o mistrovský titul, protože ačkoli jsou bodové rozdíly v šampionátu vysoké, startovní pole se začíná vyrovnávat a my tak na konkurenci ztrácíme stále méně,“ řekl dále Tombazis.

„V Monaku a Kanadě se nám dařilo podle představ a byli jsme reálnými kandidáty na zisk vítězství, ačkoli se to nakonec nepodařilo. Tímto stylem rozhodně chceme pokračovat i v závodech dalších a zaznamenat první letošní triumfy. Zdá se, že na dobré výsledky můžeme navázat již ve Valencii, protože trať je hodně podobná té v kanadské metropoli, kde se nám dařilo.“

Další úpravy a aktualizace pro monopost plánuje Ferrari představit při závodním víkendu ve Velké Británii. „Do Anglie přivezeme několik technických novinek, především se bude jednat o aktualizace z oblasti aerodynamiky,“ řekl závěrem šéfkonstruktér týmu.

Sdílejte na:
Zavřít