Ferrari přiznává respekt z konkurence

Ferrari přiznává respekt z konkurence

Přestože je Ferrari prvním týmem, kterému se v letošní sezóně podařilo vyhrát dvakrát s jedním závodníkem, strach z konkurenceschopnosti ostatních i nadále přetrvává.

Ačkoli to velmi dlouho vypadalo, že prvním pilotem, kterému se letos podaří vyhrát ve dvou závodech, bude Sebastian Vettel, nakonec to byl právě Fernando Alonso. Německý závodník totiž kvůli technickým problémům ze závodu odstoupil a Španěl tak měl cestu za vítězstvím o poznání jednodušší.

Ferrari ani po dvou vítězstvích v letošní sezóně necítí, že by konkurenci nějak výrazně uteklo, naopak přiznává, že s konkurenceschopnosti ostatních týmů má stále větší a větší respekt, protože letošní ročník je nesmírně vyrovnaný. „Samozřejmě, že máme respekt a určitý strach z konkurence,“ přiznává Luca di Montezemolo, prezident italské stáje.

„Všichni mluvíme o tom, jak je letošní ročník vyrovnaný, najednou ale Sebastian najede na zbytek startovního pole v kvalifikaci čtyři desetiny sekundy. Kdo by neměl respekt? Čekají nás nyní tři velmi náročné závody na Silverstonu, Hockenheimu a Hungaroringu, ani v jednom případě nevíme, jak na tom tentokrát v porovnání s konkurencí budeme.“

„Pokud se ale i nadále chceme držet na špici startovního pole, musíme před každým závodem udělat velký krok kupředu, jinak můžeme být hodně zklamaní,“ přiznává Ital.

Sdílejte na:
Zavřít