Ferrari potřebuje vůz jiné kategorie, přiznává Alonso

Ferrari potřebuje vůz jiné kategorie, přiznává Alonso

Španěl Fernando Alonso je jediným závodníkem, který ještě může Sebastiana Vettela ohrozit v boji o mistrovský titul, je to ale velmi nepravděpodobné, dvojnásobný mistr světa přiznává, že by potřeboval vůz jiné kategorie, aby Red Bullu mohl konkurovat.

Vítězství Sebastiana Vettela v Koreji znamená, že svůj čtvrtý mistrovský titul může definitivně získat již příští závodní víkend v Japonsku, pokud vyhraje a Fernando Alonso skončí nejlépe devátý.

Alonso také pochválil Marka Webbera za nečekaný předjížděcí manévr, díky kterému se australský závodník před Alonsa na několik kol dostal, následně ale ze závodu odstoupil kvůli požáru svého vozu.

„Není to žádné překvapení, nejsme frustrováni nebo překvapeni výkonem Red Bullu, když jsem viděl, jak se kolem mě Mark v šesté zatáčce okruhu bez problému prohnal, potřeboval bych vůz z naprosto jiné kategorie, abych mu mohl konkurovat,“ přiznává mistr světa z let 2005 a 2006.

Podle Fernanda Alonsa o jeho pozici na konci závodu rozhodl přelom Velké ceny, ve kterém se španělský závodník zasekl za dnes bezchybným Nicem Hülkenbergem.

„Nebylo to s námi dnes vůbec dobré, nepředvedli jsme konkurenceschopný výkon a i když se nám v nedělních závodech pravidelně daří lépe než ve zbytku závodního víkendu, dnes tomu tak nebylo. Nepovedl se nám už začátek, kde jsem se zasekl za Nicem [Hülkenbergem], což ve spojení s nekvalitními pneumatikami a nedostatečným tempem znamenalo velkou ztrátu,“ přiznal Alonso.

„Doufejme, že v Suzuce se toho hodně zlepší a my budeme bojovat alespoň o stupně vítězů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít