Ferrari odhalilo nové F14 T

Ferrari odhalilo nové F14 T

Dnes ve 14:30 Ferrari odhalilo svůj nový vůz F14 T, se kterým letos budou závodit Kimi Räikkönen a Fernando Alonso.

Ferrari prezentovalo svůj vůz pouze na internetu, avšak ne živým přenosem, jako třeba McLaren, ale pouze zveřejnilo video s dramatickou hudbou, na jejímž konci se po příjezdu Luca di Montezemola do továrny Ferrari konečně ukáže nový vůz.

Ferrari přišlo s dalším originálním řešením nosu. Jeho nos poměrně strmě klesá od šasi k přednímu přítlačnému křídlu, nad kterým se opět narovnává. Jeho zakončení neobsahuje ani jeden nos mravenečníka a je ukončen zaoblením v plné své šířce, přičemž po stranách špičky je uchyceno přední přítlačné křídlo a vzniká podobný otvor jako u loňských vozů, akorát významně nižší. Celý nos je pěkně zaoblený, ale otázkou zůstává, zda je tohle řešení aerodynamicky čisté. Jak jde vidět u konkurence, všechny vozy se snaží přivést co nejvíce vzduchu pod vůz, kdežto u Ferrari tento přístup pro vzduch vypadá dost omezeně.

Ferrari zveřejnilo i pěkný obrázek zezadu, kde je sice zakryté řešení difuzoru, avšak je pěkně vidět vyústění výfuku v prostřední části kapotáže a nižší zadní křídlo.

Co se zbarvení týče, Ferrari zůstává u klasického bílo-černo-červeného zbarvení. Trochu víc černé barvy se objevuje na zádi vozu.

„Jsem velmi sebevědomý, protože letos máme nového technického ředitele Jamese Allisona a dva senzační piloty. Kimi je posledním pilotem, který s Ferrari vyhrál titul a Fernando v posledních čtyřech letech pro Ferrari získal mnoho skvělých výsledků a několik druhých míst v šampionátu. Letos je čas vyhrát,“ řekl ve videu Prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

Další obrázky nového Ferrari F14 T můžete naleznout v naší Facebookové galerii.

Další informace o vozu a rozhovory můžete naleznout na stránkách Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít