Ferrari na domácí scéně využije F-duct

Ferrari na domácí scéně využije F-duct

Italská stáj Ferrari v nadcházejícím závodním víkendu na Monze využije f-šachtový systém, ačkoli většina ze stájí šampionátu pro závod v Itálii tento prvek nevyužije.

Okruh Monza má jedinečný charakter a podle výpovědí šéfů jednotlivých stájí je patrné, že f-šachtový systém bude pro Velkou cenu Itálie zbytečný, někteří dokonce tvrdí, že to může znamenat i patřičnou přítěž. Jiného názoru je ale stáj Ferrari, která do domácí Velké ceny nasadí tento prvek na obou vozech.

Minimálně během pátečního tréninku se pokusíme f-šachtového systému využít a až poté se rozhodneme, zda-li je to do dalších dnů výhoda či nikoli,“ prozradil Stefano Domenicali, šéf týmu. Například stáj McLaren se rozhodla tento systém v Itálii vůbec nevyužít, ačkoli jej na svém voze měla podobu všech dosavadních Velkých cen.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh prozradil, že stáj McLaren se drží podle předem stanoveného plánu, který rozhodně nechce měnit. Víme co děláme, byli jsme již dříve přesvědčeni, že f-duct v Itálii nevyužijeme a to také máme v plánu dodržet, stejně jako většina stájí šampionátu,“ prohlásil. Ohlasy z Renaultu nejsou tak úplně podobné, francouzský tým nasadil systém poprvé právě v Belgii, ale s nasazením tohoto prvku na italské Monze je to padesát na padesát.

Sdílejte na:
Zavřít