Ferrari má stále obavy z rychlosti v kvalifikaci

Ferrari má stále obavy z rychlosti v kvalifikaci

Vedení Ferrari se domnívá, že i přes úspěšný druhý trénink v podání Felipeho Massy musí zapracovat na rychlosti svého vozu v kvalifikačních jízdách.

Massa porazil svého stájového kolegu Fernanda Alonsa, který skončil třetí, i vítěze prvního závodu Kimiho Räikkönena, a nakonec se mohl radovat z vítězství ve druhém pátečním tréninku. Technický ředitel Pat Fry zůstává ale ohledně rychlosti rudých vozů na jedno kolo stále dost skeptický.

„Myslím, že naše tempo v závodě je rozumné a budeme konkurenceschopní, stále je tu ale dost otázek ohledně naší rychlosti v kvalifikačních jízdách,“ řekl Fry pro britský Autosport.

„Při posledních dvou závodních víkendech se nám poměrně dařilo, navíc jsme do Číny přivezli nové upgrady, které nám mohou pomoci zacelit mezeru mezi námi a konkurencí,“ dodal.

Rychlost Ferrari na okruhu v Šanghaji překvapila i samotného Massu, který druhý páteční trénink vyhrál. „Na začátku jsme jezdili se střední směsí pneumatik a dařilo se nám podle představ, na měkké směsi to ale bylo ještě o něco lepší a zdá se, že vůz je na kvalifikaci i závod dobře připraven,“ řekl brazilský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít