Ferrari bude testovat i díly pro příští rok

Ferrari bude testovat i díly pro příští rok

Stáj Ferrari hodlá zbývající volné tréninky jednotlivých Velkých cen využít k testování nových dílů, které budou součástí monopostu pro revoluční rok 2014.

Ačkoliv má Fernando Alonso stále matematickou šanci na zisk mistrovského titulu, Ferrari si uvědomuje, že šance je opravdu spíše teoretická a lepší bude zaměřit svou pozornost na rok 2014, ve kterém nás čeká velké množství technických změn.

Ferrari chce využít již letošní volné tréninky, ve kterých bude testovat nové díly pro vůz na rok 2014, první várku by měla stáj z Maranella přivést již na okruh Yeongam tento víkend.

„V příštích několika závodech dostaneme příležitost otestovat některé nové díly, takže se toho pokusíme využít, aby byl vůz na příští sezónu co nejlépe připraven,“ nechal se citovat technický ředitel Pat Fry na oficiálních stránkách týmu.

„Vzhledem k tomu, kolik nás v roce 2014 čeká změn, vidíme v této příležitosti jistou možnost v nasbírání potřebných informací pro příští sezónu, proto jsme se rozhodli, že páteční tréninky budeme převážně věnovat přípravě vozu pro nadcházející ročník,“ řekl dále.

Stáj Ferrari v čele s Fernandem Alonsem se dostala do skluzu v červenci, kdy se Mezinárodní automobilová federace společně s dodavateli pneumatik Pirelli rozhodla od základu přepracovat jednotlivé směsi gum, designér Nikolas Tombazis si ale myslí, že pokles formy nelze svést jen na pneumatiky.

„Nebylo by úplně spravedlivé, kdybychom pokles naší výkonnosti dávali za vinu pouze pneumatikám. I my jsme udělali několik chyb a vývojových kroků, které se nakonec ukázaly jako ne úplně šťastné,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít