Fernandes: Můžeme být pyšní

Fernandes: Můžeme být pyšní

Majitel nováčkovské stáje Lotus, Tony Fernandes řekl po právě uplynulé sezóně, že Colin Chapman, zakladatel automobilové značky Lotus, by byl na tým po letošních výkonech pyšný.

Ani jedna nováčkovská stáj letošního ročníku si nedojela pro mistrovské body a tak místo jejich počtu o pořadí rozhodovalo nejlepší umístění. To měl na svém kontě právě Lotus, jež zásluhou Heikkiho Kovalainena získal ve Velké ceně Japonska na okruhu Suzuka dvanácté místo. Malajský tým se tak může radovat z titulu nejlepší nováčkovské stáje letošního ročníku, porazil Virgin i vozy HRT.

Získali jsme desáté místo v poháru konstruktérů, jsme nejlepším nováčkem letošního ročníku,“ neskrýval své nadšení po konci sezóny šéf stáje. Tento ročník pro nás byl opravdu velmi důležitý, nasbírali jsme tolik potřebné zkušenosti do dalších let, zkrátka jsme dokázali vybudovat solidní základ do nadcházejících let.“

Nejdůležitější věcí pro mne ale je, že jsme značce Lotus neudělali ostudu a celá ta několikaměsíční dřina nám přinesla ovoce,“ řekl dále Fernandes.Myslím si, že Colin Chapman by byl na naše výkony velmi pyšný,“ dodal ale již s velmi vážným výrazem ve tváři šéf nováčkovského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít