Felipe Massa musel v závodě jet s otevřenou helmou

Felipe Massa musel v závodě jet s otevřenou helmou

Brazilský závodník v Paříži rozhodně neměl na růžích ustláno. V závodě se nevyhnul incidentům a ještě měl potíže s helmou.

Bývalému závodníkovi F1 se podařilo dostat do závěrečné části kvalifikace, ve které se umístil pátý a po diskvalifikaci obou vozů Mahindra stál na startovním roštu ještě o jednu pozici výš. Massovi se podařilo probojovat do superpole podruhé. Prvně se mu to podařilo v Mexiku.

Felipe Massa se zpočátku závodu držel na pódiových umístěních. Na mokré trati pak v jednom momentu roztočil svůj vůz a ztratil několik pozic. Potom ho torpédoval Oliver Turvey s NIO a Massa přišel o další pozice, byl však schopen v závodě pokračovat a bojovat o bodovaná umístění.

Foto: V padocku Formule E patří Massa za hvězdu, takhle žertoval s přáteli na startu.

Massa se navíc potýkal s viditelnostími potížemi. Jeho hledí nefungovalo, jak by se očekávalo a neustále se mu mlžilo. Brazilský závodník pak byl nucen otevřít helmu a jezdit i přes mokré podmínky s otevřenou helmou.

„Bylo to nešťastné. Vůbec nic jsem neviděl. Musel jsem pak jezdit s otevřeným vizírem. Nikdy v mé kariéře se mi nic takového nestalo,“ rozhazoval rukama Massa při interview.

Massa se svým Venturi nakonec dokončil na devátém místě. Jeho kolega Eduardo Mortara nedokončil vůbec po kolizi s Alexem Lynnem. Venturi si tak odváží pouhé dva body.

Sdílejte na:
Zavřít