Fanoušci F1 navrhnou zbarvení Red Bullu pro závody v USA

Fanoušci F1 navrhnou zbarvení Red Bullu pro závody v USA

Red Bull se pro letošní sezónu rozhodl uspořádat pro své fanoušky soutěž s názvem „Vytvoř si svou značku“. Jedná se o koncept, na základě kterého budou mít podporovatelé stáje z Milton Keynes možnost navrhnout před letošními třemi závody v USA lakování pro vůz Maxe Verstappena a Sergia Péreze.

První závod ve Spojených státech amerických se bude konat v květnu a hostit ho bude Miami. Následovat budou návštěvy v druhé části sezóny v Austinu a Las Vegas.

RB19 pilotovaný Verstappenem a Pérezem bude mít odlišný vzhled pokaždé, když tým zamíří do USA, ale jak přesně bude vypadat, to bude záležet na fanoušcích.

Red Bull nyní přijímá účastníky do soutěže o lakování pro závod v Miami, přičemž vítězův návrh bude představen v pátek před velkou cenou.

„Jde o to, aby se fanoušci zapojili do vzhledu vozu,“ řekl šéf týmu Christian Horner na týmovém slavnostním zahájení sezóny 2023.

„Tři americké závody, které letos pořádáme vůbec poprvé, zapojíme fanoušky, aby vytvořili lakování pro tyto tři závody. Bude to soutěž, je to příležitost a dlouho jsme o tom přemýšleli. Ale víme, že tohle je to, co lidé chtějí vidět, aby se mohli zapojit. A toto je vaše šance, jak to udělat.“

Pro účast v soutěži mohou fanoušci zamířit na stránku Red Bullu „The Paddock“. Vítězové budou letecky přepraveni na závody, kde v rámci závodního víkendu obdrží prohlídku garáže.

Během představení letošního vozu, které se konalo v New Yorku, měli fanoušci možnost spatřit speciální černobílé lakování navržené panem Doodlem a monopost RB-14, na kterém provedl tuto přeměnu, bude vydražen.

Výtěžek z aukce půjde na charitativní organizaci Red Bull’s Wings for Life, která financuje výzkum míchy.

Sdílejte na:
Zavřít