Fandové F1 chtějí závody na internetu a v HD

Fandové F1 chtějí závody na internetu a v HD

Průzkum asociace FOTA ve společnosti s firmou LG odhalil, že vůbec největší zájem mezi fandy Formule 1 je o přenosy ve vysokém rozlišení a o vysílání královny motorismu na internetu.

Tohoto průzkumu, jež byl vyhlášen začátkem tohoto roku, se zúčastnilo přes 85 000 fanoušků Formule 1. Teoreticky se mohlo jednat o malý dotazník pro fanoušky, kteří tímto mohli vyjádřit svůj názor na jednotlivé prvky závodní série.

Podle průzkumu je jasné, že více jak 70% fanoušků Formule 1 chce vidět závody ve vysokém rozlišení. Dalších 40% diváků by rádo vidělo přímé přenosy Formule 1 online přímo na internetu. Většina z těchto fandů také dodává, že by bylo skvělé, mít tu možnost stáhnout si po závodě celý závod do svého počítače.

Průzkum také odhalil, že zhruba 84% diváků sleduje více než 12 závodů za celou sezónu. Stejný počet fanoušků také sleduje jednotlivé závody od začátku až do samotného konce. Velmi zajímavé bylo také srovnání informací podávaných o Formuli 1. Hned 74% fanoušků se o královně motorismu dozví nejvíce na internetu, 34% z denního tisku, 24% z časopisů o Formuli 1 a pouhých 5% díky rádiové komunikaci.

Sdílejte na:
Zavřít