F4 CEZ o víkendu odstartovala letošní sezónu

F4 CEZ o víkendu odstartovala letošní sezónu

Šampionát formule 4 CEZ minulý víkend odstartoval svoji sezónu na maďarském Balaton Parku. Na startovní rošt se postavilo hned čtrnáct vozů, což dokazuje značný růst této série.

Formule 4 CEZ je především šampionátem pro střední a východní Evropu. Série odstartovala minulý rok a první letošní víkend ukázal, že počet mladých pilotů i týmů narůstá. Víkend se skládá ze tří závodů a za osm týmů startovalo čtrnáct nadějných talentů.

Loňský šampion Ethan Ischer, jezdící za Jenzer Motorsport, na Balaton Parku předvedl skvělou formu. Jelikož mu ale pravidla FIA jako úřadujícímu mistru F4 CEZ znemožnila získat body, víkend mu posloužil jako trénink na italskou F4. Švýcar v prvních dvou závodech startoval z pole position a oba závody vyhrál.

Jeho týmový kolega Oscar Wurz, syn bývalého pilota formule 1 a vítěze Le Mans Alexandera Wurze, skončil v prvních dvou závodech na druhém místě a ve třetím závodě skončil na třetí pozici. Rakouský mladík nyní vede Pohár jezdců. Rychlost také předvedl Kirill Kutskov z týmu Maffi Racing, který třetí závod vyhrál.

Vozy týmu Jenzer Motorsport ale dominovaly celému víkendu. Kromě Ethana Ischera a Oscara Wurze, nasadil tým piloty Shima Zhanga, Andriia Kostice a českého pilota Maxe Karhana. Shimo Zhang se v prvním závodě umístil na třetí pozici, ale ve druhém měl nehodu a závod nedokončil. Andriia Kostic bohužel musel v prvním závodě do boxů kvůli defektu. Max Karhan ale předvedl svůj dosavadní nejlepší výkon v F4 CEZ, když ve druhém závodě skončil na čtvrtém místě.

Další český pilot Miroslav Mikeš z JMT Engineering dojel dvakrát na pátém a jednou na šestém místě. Momentálně je na třetím místě v Poháru jezdců. F4 CEZ má také svoji vlastní jezdeckou akademii a na Balaton Parku se objevily dva nadějní piloti.

Marek Mičík a Michelle Jandová, závodící za SAPE Motorsport, se po celý víkend neustále zlepšovali. Marek Mičík se nejlépe umístil na sedmém místě a Michelle Jandová v prvním závodě vyhrála ženský pohár, když porazila Michalinu Sabajovou z AS Motorsport a Kornelii Olkuckovou z Maffi Racing. Ve druhém závodě Michalina Sabaj získala cenu pro nejlepší mladou jezdkyni.

O víkendu se také představili piloti Jonathan Correrella, závodící za Gender Racing, Luca Savu z týmu Renauer Motorsport a za český tým Orlen Janík Motorsport Polák Franciszek Hałatnik.

Další závodní víkend série F4 CEZ proběhne 18. až 19. května na Red Bull Ringu.

Sdílejte na:
Zavřít