F1 zkoumá možnosti druhého čínského závodu ve městě

F1 zkoumá možnosti druhého čínského závodu ve městě

Zástupci vedení seriálu Formule 1 zkoumají, co by obnášelo pořádat další velkou cenu na území Číny v ulicích jednoho z šesti tamních měst.

Majitel Formule 1, společnost Liberty Media, zkoumá možnosti, které se nabízejí pro pořádání druhého závodu v Číně. Zájem by přitom byl o městskou trať, pro tyto účely sleduje vedení šest různých měst.

Ačkoliv jména těchto měst nebyla zveřejněna, spekuluje se o hlavním městě Pekingu, které v sezóně 2014/15 hostilo jeden z podniků Formule E.

Komerční šéf F1 Sean Bratches v jednom z rozhovorů sdělil: „Co se týče zájmu, měli bychom velký zájem o závod v městských ulicích. Byla by to hezká juxtapozice pro tenhle cíleně vybudovaný, neobyčejný okruh, který máme tady (v Šanghaji). Naším cílem je přivést naši show k lidem.“

Bratches dodává, že zatím se jedná pouze o průzkum možností, které jsou k dispozici, nikoliv o závazek, že Formule 1 skutečně druhou velkou cenu v Číně uspořádá.

„Máme naplánované setkání s vládními představiteli (každého z vyhlédnutých měst), abychom identifikovali druhé město, kde by bylo možné pořádat velkou cenu,“ dodal.

Zájem o rozšiřování počtu městských velkých cen v kalendáři Formule 1 dokládá závod ve Vietnamu, kam se sport poprvé podívá v roce 2020. Pojede se na předměstí Hanoje.

Sdílejte na:
Zavřít