F1 zapracuje na pozicích kamer, aby lépe vynikla rychlost

F1 zapracuje na pozicích kamer, aby lépe vynikla rychlost

Televizní kamery často zkreslují reálný obrázek, F1 chce proto znovu upravit jejich použití, aby divákům lépe přenesli vjem rychlosti současných monopostů.

Šéf Formule 1 pro televizi a média Dean Locke říká, že snahou jeho týmu je ukázat divákům u televizních obrazovek současné vozy z trochu odlišné perspektivy, která lépe vystihuje jejich rychlost.

„Pro rok 2019 vyvíjíme veliké úsilí, abychom reflektovali rychlost tohoto sportu a tempo těchto vozů,“ řekl v rozhovoru pro britský Autosport.

„Přezkoumáváme všechny pozice kamer. Když jste na tribuně a sledujete je, vypadají úžasně, že? Úhly kamer, nebo čoček, dokážou poměrně dost zkreslovat a (auta) pak nevypadají tak dramaticky a tak rychle.

Proto sledujeme určité odlišné způsoby, jak toho docílit, pár drobných triků. Vždycky jsme byli dobří ve snaze ukázat vysokou rychlost vozů, udělat to tak, aby na různých místech vypadaly víc na hraně.

V loňském roce bylo několik okruhů, například Japonsko, kde se nám opravdu podařilo zdůraznit, kde jsou tyhle vozy dobré.“

vettel_ferrari_hungary_2018

Snahy mediálního týmu se týkají také zvukové kulisy, která je v poslední éře hybridních turbomotorů stále terčem kritiky.

„Audio se také dramaticky změnilo,“ říká Locke. „Hodně jsme toho udělali okolo auta a na autě.

Když se díváte na záběry, bývají spíše zepředu, jenže zvuk je vzadu. Hodně jsme nad tím v roce 2018 přemýšleli a pro rok 2019 toho máme ještě víc.

Jsme úspěšní, ale na některých tratích je to lepší než na jiných. Motory Honda zněly loni opravdu dobře. Tam se nám podařilo udělat pár skutečně vzrušující věcí.“

F1 zároveň spolupracuje se společností Amazon Web Services na dalších úpravách a vylepšování televizní grafiky.

Sdílejte na:
Zavřít