F1 2017: Představení všech klasických vozů

F1 2017: Představení všech klasických vozů

Není to tak dávno, co vývojáři od Codemasters oznámili vydání nového dílu F1. Při této příležitosti prozradil jednu skvělou novinku, kterou je návrat klasických vozů.

Klasické vozy se vrací do virtuální formule 1 od Codemasters poprvé od roku 2013. V novém díle jich najdete celkem dvanáct, přičemž jeden vůz budou mít k dispozici pouze lidé, kteří si F1 2017 předobjednají. Jedná se o McLaren MP4/4 z roku 1988, se kterým získal Ayrton Senna svůj první titul mistra světa. Pro fanoušky McLarenu a Ayrtona Senny by toto měl být velký důvod, proč si novu formuli 1 od Codemasters předobjednat. Pochopitelně toto není jediný McLaren, který si budete moci v novém díle vyzkoušet.

Další vůz McLarenu pochází z roku 1991 a nese název MP4/6, který jste mimo jiné mohli vidět na F1 Live Show v Londýně, která se konala těsně před VC Velké Británie. Třetím vozem je McLaren MP4/13, se kterým v roce 1988 závodili David Coulthard a Mika Häkkinen. Čtvrtý a zároveň poslední McLaren je poměrně mladý. Pochází totiž z roku 2008 a jmenuje se MP4/23. S tímto vozem získal Lewis Hamilton svůj první mistrovský titul. Další dva získal již v Mercedesu v letech 2014 a 2015. Letos může získat svoji „sbírku“ rozšířit, čímž by se vyrovnal svému hlavní rivalovi v této sezóně Sebastianu Vettelovi, který momentálně závodí za Ferrari, které tu bude mít hned čtyřnásobné zastoupení. 

Nejstarší Ferrari, se kterým si budete moci zajezdit, pochází v roku 1995 a nese název 412 T2. S tímto vozem závodil Jean Alesi společně s Gerhardem Bergerem. Další vozy Ferrari už pochází z 21. století. Prvním je Ferrari F2002. Jak již název vypovídá, pochází z roku 2002 a byl velmi dominantní. Michael Schumacher s ním v každém závodě získal stupně vítězů a také svůj pátý titul mistra světa. Totéž se dá říct i o Ferrari F2004, který byl také velmi dominantní. Michael Schumacher s ním sice nezískal v každém závodě stupně vítězů, ale na rekordní sedmý titul mistra světa to stačilo. Poslední Ferrari je teprve 10 let staré, nese název F2007 a tehdy s ním závodili Kimi Räikkönen, který v této sezóně získal svůj jediný titul mistra světa a Felipe Massa, který v současné době působí u Williamsu, který bude mít v tomto módu k dispozici dva vozy.

Tím prvním je Williams FW14B z roku 1992, se kterým závodili Nigel Mansell a Riccardo Patrese. Tím druhým je Williams pocházející z roku 1996, který nese název FW18, se kterým závodili Damon Hill a věčný kritik Jacques Villeneuve, kterému byl dokonce zakázán přístup do motorhomu týmu z Grove.

Tento Kanaďan závodil i za tým Renault, který tu má také své zastoupení. Jediný klasický vůz od této francouzské automobilky, který si budete moci v tomto módu vyzkoušet pochází z roku 2006 a nese název R26. Právě s tímto vozem získal Fernando Alonso, svůj druhý titul mistra světa. Španělský pilot momentálně působí u McLarenu, kde se mu příliš nedaří, a proto uvažuje o přestupu do týmu, který dokáže vyhrávat. To v současném startovním poli dokáží pouze tři týmy. Konkrétně se jedná o Mercedes, Ferrari a Red Bull. Poslední jmenovaný však nepřipadá v úvahu. Když už je řeč o Red Bullu, pojďme si představit poslední a nejmladší vůz z celého seznamu.

Asi každý má v živé paměti nedávnou dominanci Red Bullu, která začala v roce 2010. Právě z tohoto roku pochází poslední klasický vůz, který si budete moci v F1 2017 vyzkoušet. Tento vůz nese název RB6, a právě s tímto vozem získal svůj první titul mistra světa německý pilot Sebastian Vettel, který může být po této sezóně již pětinásobným mistrem světa.

F1 2017 vychází 25. 8., takže je nejvyšší čas uvažovat o předobjednání, ovšem pokud chcete.

Sdílejte na:
Zavřít