Evropa se dočká filmu o Sennovi v červnu

Evropa se dočká filmu o Sennovi v červnu

Již před dvěma měsíci byl nový film o brazilském závodníkovi poprvé promítán v Japonsku, nicméně Evropa na oficiální premiéru stále čeká. A bude až do léta.

Včera se v Londýně uskutečnilo soukromé promítání nového filmu o brazilské legendě Formule 1, kterého se zúčastnila i hrstka novinářů. Jeden z nich pár hodin po shlédnutí filmu oznámil, že se jedná o senzaci.  Producenti filmu měli přístup k oficiálním video archivům Formule 1, což znamená spoustu zajímavých, i ještě nezveřejněných materiálů nejen o jezdci, ale obecně o „královně motorismu“ z té doby.

Film „Senna“ vypráví o kariéře brazilského závodníka, ale také o jeho soukromí, spousta materiálů ve filmu bude použita zcela premiérově. Snímek je podle všeho o něco delší než jedna Velká cena, podle prvních ohlasů se fanoušci Formule 1 mají rozhodně na co těšit.

Film nám napoví hodně o charakteru Brazilce, samozřejmě také o jeho tvrdé práci či tragické smrti na Imole, především se ale film zaměřuje na jeho souboje s úhlavním rivalem Alainem Prostem. „Film vypráví příběh, který každý zná. Všichni vědí, jak vše dopadne, přesto nechtějí, aby to skončilo. Přejí si vidět ty úchvatné záběry historických vozů, spoustu dramatických momentů z té doby. To vše tento snímek nabízí,“ uvedl redaktor F1 Fanatic, jež se promítání v Londýně zúčastnil.

Sdílejte na:
Zavřít