ELMS: Bývalý pilot F1, Christian Klien, zazářil v Le Castellet

ELMS: Bývalý pilot F1, Christian Klien, zazářil v Le Castellet

Ve svém čtvrtém podniku roku 2014 slavil šampionát European Le Mans Series svého čtvrtého vítěze. V jihofrancouzském Le Castelletu se těšila z prvního triumfu posádka týmu NewBlood by Morand sestavená kolem bývalého jezdce F1, Rakušana Christiana Kliena. O mistrovi ELMS se tedy rozhodne až v posledním závodě ročníku 2014, za měsíc v Estorilu.

Čtyřhodinový závod na bývalé trati formule 1 nedaleko Toulonu se bohužel musel obejít bez Jana Charouze, kterého v týmu Sebastiena Loeba nahradil shooting-star GP2, Francouz Arthur Pic. Organizace, která letos dokázala tak výrazně zazářit v Le Mans, se ovšem minulý víkend nikdy nedokázala prosadit – posádka Pic/Capillaire/Roda skončila je šestá.

O vítězství tentokrát bojovali v první řadě posádky stájí Morand a Murphy. Za trojici Klien/Ragues/Hirsch na modrém Morand-Morganu-Judd absolvoval úvod závodu domácí Pierre Ragues, než předal vůz na první pozici mladému Gary Hirschovi. Trošku pomalejší Švýcar během svého stintu vedení ztratil vůči zelené Murphy-ORECe s bývaým pátečním jezdcem Marussie-F1, Rodolfem Gonzalesem v kokpitu. O vítězi musela rozhodnout poslední část závodu, ve které za Moranda nastoupil Christian Klien a za Murphyho jezdec GP2 Nathanael Berthon. Na velké „Le finale grande“ se ale fandové kolem dráhy těšili bohužel nadarmo: tým Murphy se při výměně jezdců a tankování dopustil přestupku, za který byl penalizován průjezdem boxy. Zkušený Klien, jeden z nejlepších jezdců pole ELMS, pak po zbytek závodu s přehledem kontroloval vůz Signatech-Alpine posádky Chatin/Panciatici/Webb, který se sice dokázal přiblížit, Rakušanovo první vítězství sezony ale neohrozil. Na smolaře týmu Murphy tak zbyla jen třetí příčka před jindy silnou kombinací Dolan/Tincknell/Albuquerque na voze JOTA-Zytek, která v Le Castelletu kupodivu nebyla schopna bojovat o prvenství.

Vavříny třídy GTE si z Cote d´Azur domů vezl tým AF Corse Ferrari s posádkou Cameron/Griffin/Rugolo, která byla v celkovém hodnocení klasifikována jako osmá, 6 kol za vítězným prototypem třídy LMP2.

 

Výsledek Les 4 Heures du Castellet, 4. závodu mistrovství ELMS 2014:

1. P2   Klien/Hirsch/Ragues          Morand Morgan-Judd       4h00m33.427s

2. P2   Chatin/Panciatici/Webb       Signatech Alpine-Nissan  +5.518s    

3. P2   Derani/Berthon/Gonzalez      Murphy ORECA-Nissan      +18.856s   

4. P2   Dolan/Tincknell/Albuquerque  Jota Zytek-Nissan        +1m20.558s 

5. P2   Bacheta/Schulzhitskiy        Greaves Zytek-Nissan     +1m57.916s 

6. P2   Capillaire/Roda/Pic          Loeb ORECA-Nissan        -2 laps    

7. P2   Frey/Mailleux                Race Perf. ORECA-Judd    -3 laps    

8. GTE  Cameron/Griffin/Rugolo       AF Corse Ferrari         -6 laps    

9. GTE  Talkanitsa/Kaffer/Venturi    AT Racing Ferrari        -6 laps    

10. GTE  McKenzie/Richardson/Walker   JMW Ferrari              -6 laps 

 

Stav šampionátu před posledním podnikem:

1. Panciatici/Webb/Chatin                68 b.

2. Dolan/Tincknell/Albuquerque     58 b.

3. Klien/Hirsch                                 50 b.  

 

Sdílejte na:
Zavřít