Ecclestone většinovým vlastníkem QPR?

Ecclestone většinovým vlastníkem QPR?

Britský promotér Formule 1 se podle nových informací stal většinovým vlastníkem anglického fotbalového klubu QPR, prý totiž odkoupil podíl od Flavia Briatoreho.

Fotbalový klub Queens Park Rangers se v letošní sezóně druhé nejvyšší anglické fotbalové ligy pohybuje na samotné špici tabulky, tudíž se stává stále více sledovanějším celkem. Není žádným tajemstvím, že většinový podíl v klubu držel až donedávna Flavio Briatore společně s Berniem Ecclestonem. Nyní se na veřejnost dostala informace, že podíl bývalého šéfa francouzské stáje Renault odkoupil právě Ecclestone.

Sám boss Formule 1 tuto situaci okomentoval slovy: „V současné době se neplánují žádné změny v chodu klubu, nicméně musíme jej připravit na variantu, že postoupí do nejvyšší anglické soutěže,“ nastínil Bernie Ecclestone celou situaci novinářům.

Promotér Formule 1 se společně s Briatorem stal vlastníkem londýnského celku v roce 2007, v té době na tom ale klub nebyl tak dobře. Celek se nachází na první příčce druhé nejvyšší anglické soutěže, má tříbodový náskok na Leeds United, tudíž je zde šance, že by v roce příštím mohl hrát anglickou Premier League, což by ovšem žádalo značné investice ze strany vlastníků klubu.

Sdílejte na:
Zavřít