Ecclestone ujišťuje o budoucnosti všech stájí

Ecclestone ujišťuje o budoucnosti všech stájí

Promotér královny motorismu a velký boss Formule 1, Bernie Ecclestone dnes vyjádřil názor, že letošní šampionát by mělo dokončit všech 12 týmů, ačkoli HRT má aktuálně velké finanční problémy.

Nad dalším působením stáje HRT visí velký otazník. Ani před samotným začátkem letošního ročníku neměl španělský tým žádnou jistotu a prakticky až do poslední chvíle nebylo jasné, zda-li do letošní sezóny zasáhne. To se ale týmu nakonec podařilo, i nadále jej ale trápí nedostatek finančních prostředků. Ano, stáj Hispania má v současné době finanční potíže,“ potvrdil Bernie Ecclestone. Letošní ročník Formule 1 by mělo dokončit všech dvanáct aktuálních týmů. Je ale také možné, že o jeden tým přijdeme, budeme se ale snažit dělat vše pro to, aby se tak nestalo.“

Stáj HRT je nástupcem španělského Camposu, během zimního předsezónního období vůbec netestoval a první verze vozu byla připravena až těsně před začátkem závodního víkendu v bahrajnském Sakhiru, přičemž někteří mechanici museli pracovat i přes padesát hodin prakticky bez větší přestávky. I nyní, po pěti závodech letošní sezóny, tým ztrácí na ostatní letošní nováčky, natožpak na střed startovního pole.

Mj. se promotér Formule 1 vyjádřil i na adresu britského závodníka Lewise Hamiltona. „Jeho aktuální výkony jsou bohužel velkým zklamáním,“ přiznal Ecclestone. „V posledních týdnech asi neměl tolik potřebné štěstí, ačkoli široká veřejnost si velmi cení jeho stylu jízdy a jeho nápaditých předjížděcích manévrů. Bohužel se ale za to body neudělují,“ dodal Brit. 

Sdílejte na:
Zavřít