Ecclestone šokoval: Vraťme do Formule 1 strach z nebezpečí, fanoušci to milují

Ecclestone šokoval: Vraťme do Formule 1 strach z nebezpečí, fanoušci to milují

Bernie Ecclestone se zase jednou vyjádřil k aktuálnímu dění ve Formuli 1 a je z toho pěkné haló. Uvedl například, že do šampionátu by se měl vrátil strach z nebezpečí, kolem okruhů by postavil zdi a po nehodách jezdců by měla následovat mnohem větší show pro diváky.

Formule 1 v posledních letech neustále hledá cestu, jak udělat tento sport co možná nejbezpečnějším. Opačným směrem by se však nejraději vydal její šéf Bernie Ecclestone. Podle něj by se měl do F1 vrátit strach z nebezpečí, který tento sport dělal tak moc vzrušujícím. „Dříve lidé chodili na závody s vědomím, že mohou někoho vidět umírat. V současné době vědí, že přijdou a nikomu se nic nestane, což je dobře,“ uvedl Ecclestone.

„Prvek nebezpečí by tu ale měl zůstat. Je to věc, která dělá tento sport výjimečným. Já bych kolem okruhu postavil zdi, s tím by odpadl také problém s nedodržováním traťových limitů,“ rýpl si do současné situace Bernie.

Šestaosmdesátiletý muž by však šel ještě dál. Podle něj by po nehodách závodníků měla pro diváky následovat mnohem větší show. „Po nehodě Fernanda (Alonsa) v Austrálii byste nečekali, že odejde po svých. Správně bychom měli místo incidentu zakrýt ze všech stran, poslat na dráhu ambulanci a až později z nemocnice oznámit, že je vlastně v pořádku a nikomu se nic nestalo. Dát do toho trochu showbyznysu, lidé to milují,“ šokoval svými slovy Ecclestone.

Sdílejte na:
Zavřít