Ecclestone: S Austrálií bychom se mohli rozloučit

Ecclestone: S Austrálií bychom se mohli rozloučit

Bernie Ecclestone varoval, že nebude váhat při vyřazení Velké Ceny Austrálie z kalendáře Formule 1. Tento závod je v současné době prezentován jako nejméně životaschopný.

Melbournský Albert Park hostí australskou Velkou Cenu již od roku 1996 a jeho současná smlouva má trvání až do konce sezóny 2015.

Nicméně ještě se uvidí, zda dohoda bude prodloužena, jelikož se Ecclestone domnívá, že časový posun je pro evropský trh velikým problémem, zatímco vládní úředníci Viktorie jsou znepokojeni vysokými poplatky.

„Máme kontrakt, který budeme respektovat, takže až do roku 2015 jsme v dobré pozici,“ informoval Ecclestone melbournské noviny The Age.

„Poté opravdu nevíme. Pokud se budeme muset s našimi přáteli v Melbourne rozejít, pak pravděpodobně odejdeme z Austrálie úplně. Nedokážu si představit, že by to Adelaide zvládlo (noční závod) nebo kterékoli jiné místo pokud Melbourne nebude moct. Z našeho pohledu samotný závod je pravděpodobně nejméně životaschopný ze všech závodů, které máme. Máme další závody, které jsou ochotné převzít místo po Austrálii, ale tak daleko zajít nechceme.“

Sdílejte na:
Zavřít