Ecclestone: Proč všichni chtějí k Ferrari?

Ecclestone: Proč všichni chtějí k Ferrari?

Bernie Ecclestone se pozastavuje nad faktem, že snem většiny mladých závodníků vstupujících do Formule 1 je jednou závodit za stáj Ferrari. Podle promotéra královny motorismu by jezdci měli chtít především závodit za tým, ve kterém mohou vyhrát nejvíce titulů.

Není třeba připomínat, jak moc dominantní Sebastian Vettel v letošní sezóně byl. Především skvělou druhou polovinou, ve které vyhrál devět po sobě jdoucích Velkých cen, si zajistil svůj čtvrtý mistrovský titul v řadě a znovu za sebou nechal svého největšího konkurenta Fernanda Alonsa, který od roku 2010 závodí pro stáj Ferrari.

Podle Bernieho Ecclestona není zisk dalšího titulu v podání německého závodníka příliš velkým překvapením. „Sebastian má vlastnosti, které ostatní závodníci nemají, není to jen o tom, co všechno dokáže na závodní dráze, ale také o tom, jak moc dokáže nabudit a motivovat svůj tým. Má vlastnosti opravdového šampióna, každý rok je ještě o 100% lepší a lepší,“ nechal se slyšet Ecclestone v rozhovoru s italskými médii.

„Vyhrát čtyři mistrovské tituly v tomto věku není vůbec snadné, protože tu jsou novináři, kteří již nevědí, na co se mají ptát a následně vznikají bláboly a otázky na nesmyslná a hloupá témata,“ řekl dále.

Přestože má německý závodník podepsaný dlouhodobý kontrakt s týmem Red Bull, hodně se spekulovalo o jeho možném přesunu k Ferrari. Ani on sám se v minulosti netajil tím, že by pro stáj z Maranella jednou rád závodil. Bernie Ecclestone jej ale nabádá, ať raději závodí pro tým, ve kterém může získat co nejvíce mistrovských titulů.

„Je to mladý závodník, takže nemůžeme počítat s tím, že bude závodit pro Red Bull do konce své kariéry, to je zkrátka velmi málo pravděpodobné. Problém je v tom, že všichni závodníci chtějí svou závodní kariéru ukončit u Ferrari, což ale není správné. Sebastian by měl uvažovat především nad týmy, ve kterých může vyhrát co nejvíce šampionátů.“

Třiaosmdesátiletý Ecclestone se také pozastavuje nad tím, jak nekonkurenceschopný letos Fernando Alonso a celé Ferrari byli. Právě Bernie totiž před sezónou 2013 pasoval španělského závodníka a mistra světa z let 2005 a 2006 do role favorita na zisk mistrovského titulu.

„Byl jsem opravdu rozhořčený a nechápu, co se mohlo stát. Pevně jsem věřil, že Ferrari zvládne vyhrát celý šampionát, ale měli velké množství problémů, nedovedu si vysvětlit, proč nebyli konkurenceschopní,“ řekl.

Zároveň ale vyzdvihuje jezdecké složení, se kterým Ferrari nastoupí do nadcházející sezóny. „Kimi by mohl být pro Fernanda velkou motivací ke zlepšení stávajících výsledků, ale zároveň musí oba dostat konkurenceschopné auto. Pokud Ferrari nepřipraví pro příští sezónu dobrý vůz, mohou si maximálně povídat,“ komentuje situaci kolem Ferrari, pro které budou v příští sezóně závodit právě Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít