Ecclestone: Příští sezónu 20 Velkých cen

Ecclestone: Příští sezónu 20 Velkých cen

Promotér Formule 1, Bernie Ecclestone dnes v jednom z rozhovorů potvrdil, že v příštím roce se do kalendáře šampionátu přidá i závod v Indii.

Plánovaný podnik v indické zemi je sice zatím jen na papíře, již brzy by ale měla být práce na pořádání Velké ceny zahájena a kalendář Formule 1 se tak rozšíří na dvacet závodů po celém světě. „Proč ne? Chcete snad více?“ odpověděl Ecclestone na otázku médií, zda-li je reálná šance na pořádání dvaceti Velkých cen v roce 2011.Je to kulaté číslo a velmi snadno se pamatuje,“ řekl dále šéf Formule 1.

Ecclestone dále přiznal, že má velký zájem vrátit závody Formule 1 zpět do USA. Podle slov Maria Andrettiho by bylo nejvhodnější místo pro pořádání závodů na americkém Indianapolisu. 

Na otázku, zda-li je právě Indianapolis nejvhodnějším místem pro pořádání Velké ceny Spojených států Ecclestone řekl: Ano, to rozhodně je. Všechno je ale o tom, že v současné době je to v rukou špatných lidí, kteří mohou za to, že jakýkoli způsob dohody je prakticky nemožný. Věřím, že se to v budoucnu zlepší, protože Formule 1 v USA vždy přilákala velké množství diváků. Rozhodně se tam chceme vrátit.“

Sdílejte na:
Zavřít