Ecclestone: O VC Bahrajnu je stále zájem

Ecclestone: O VC Bahrajnu je stále zájem

Promotér Formule 1, Bernie Ecclestone řekl, že mezi jednotlivými stájemi Formule 1 je o návrat Velké ceny Bahrajnu zpět do kalendáře ještě pro letošní ročník velký zájem.

V rozhovoru pro CNN Bernie Ecclestone řekl: „Týmy by rády vrátily Formuli 1 zpět do Bahrajnu, pokud vše bude bezpečné. Rozhodně se budeme snažit zrealizovat Grand Prix, mezi jednotlivými stájemi je o závod zde velký zájem.“

Když však v únoru začátkem roku nebylo jasné, zda-li se závod kvůli politickým nepokojům vůbec odehraje, Adam Parr ze stáje Williams řekl, že jeho stáj by Grand Prix na tak nebezpečném místě bojkotovala, prý by dokonce nebyla jediná.

šéf stáje Mercedes, Ross Brawn k tomu dodal, že je nereálné, aby sezóna vozů Formule 1 končila až 11. prosince, protože žádný ze zaměstnanců by neměl čas na dovolenou. Nezdá se tedy, že by měl velký zájem o návrat Velké ceny Bahrajnu do kalendáře ještě v letošním roce.

Ecclestone dále řekl, že nevidí problém v uspořádání závodu, pokud to politická situace dovolí a bahrajnské vláda nebude proti.

„Jestli je tam bezpečno a lidé mají o závod Formule 1 zájem, není tu jediný důvod, proč jej v Sakhiru opět neuspořádat. Od politických nepokojů jsem Bahrajn ještě nenavštívil, dostával jsem ale pravidelné informace a zdá se, že situace se oproti začátku letošního roku již uklidnila,“ řekl dále boss Formule 1.

Na otázku, zda-li je smířen akceptovat i variantu, že Formule 1 se letos do Bahrajnu nepodívá, odpověděl: „Samozřejmě. I s touto variantou musíme počítat, ale pokud bude příležitost a zájem mezi jednotlivými týmy, rozhodně budeme chtít závod uspořádat,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít