Ecclestone je unaven organizátory závodu v New Jersey

Ecclestone je unaven organizátory závodu v New Jersey

Ecclestone přiznal, že už má dost současných organizátorů připravované Velké ceny Ameriky v New Jersey.

Současnými organizátory závodu jsou Leo Hindery Junior a Port Imperial Racing Associates (PIRA), kteří s nápadem přivést Formuli 1 do New Jersey původně přišli. Nicméně závod byl již dvakrát odložen kvůli problémům s financováním a se stavbou okruhu.

Ecclestone, který organizátorům půjčil okolo deseti milionů dolarů, aby projekt udržel naživu, zatímco se najdou další investoři, tvrdí, že organizátoři porušili kontrakt a shání někoho jiného, který by organizaci závodu převzal.

„Pokračoval jsem v tom, protože by se někdo mohl ukázat a už tu byli dva nebo tři lidé, kteří se o organizaci závodu zajímají,“ řekl Ecclestone. „Jestli dneska někdo přijde, může to mít.“

„Všechno, co potřebujeme, je někdo vážný, který by přišel a řekl: postavíme se za to a uděláme to skutečností. Dal jsem Hinderymu moc volnou ruku,“ dodal Ecclestone. „Chtěl jsem věřit, že to zvládne.“

Závod měl debutovat již letošní sezonu, avšak na poslední chvíli byl odložen až na sezonu 2014 kvůli problémům s výstavbou okruhu. Nicméně z kalendáře pro rok 2014 byl také vyškrtnut kvůli již zmíněným finančním problémům a mnozí pochybují, zda se opravdu někdy závod podaří rozjet. Bernie Ecclestone však již dal najevo, že nepochybuje o tom, že v roce 2015 závod skutečně bude.

Sdílejte na:
Zavřít