Ecclestone: Idiotské týmy nechtěly dvojité body v posledních třech závodech

Ecclestone: Idiotské týmy nechtěly dvojité body v posledních třech závodech

Bernie Ecclestone si znovu nebral servítky a zástupce jednotlivých týmů označil za idioty, protože nesouhlasily se zavedením dvojitých bodů v posledních třech závodech sezony.

V tomto ročníku se poprvé v historii Formule 1 dočkáme udělování dvojnásobného počtu mistrovských bodů v posledním závodě sezony, který se pojede nadcházející víkend v Abú Dhabi. Pravidlo bylo zavedeno kvůli větší pravděpodobnosti toho, že se o mistrovský titul bude bojovat až do poslední Velké ceny.

Ale i v případě, že by pravidlo dvojitých bodů nebylo zavedeno, by byl boj o mistrovský titul před posledním závodem tohoto roku otevřený, rozdíl mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem je totiž pouhých sedmnáct bodů.

Budoucnost pravidla o dvojitých bodech zatím není jasná, Bernie Ecclestone se ale nechal slyšet, že by bylo hloupé rozdávat dvojité body jen v posledním závodě, on by totiž byl rovnou pro poslední tři Velké ceny, ve kterých by vítěz místo pětadvaceti bodů dostal rovných padesát.

„Rozdávat dvojité body v posledním závodě je opravdu hloupost, ale představte si, že by toto pravidlo platilo pro poslední tři Velké ceny,“ řekl Ecclestone pro The Independent. „To by znamenalo, že v průběhu roku by si některý z pilotů musel vybudovat náskok alespoň 150 mistrovských bodů, aby měl jistotu zisku titulu.“

„Týmy s tím ovšem nesouhlasily, protože jsou to idioti. O svých týmech přemýšlí pouze z krátkodobého hlediska. Pravidlo dvojitých bodů pro poslední tři závody už navrhovat nebudu, musí si celou situaci vyřešit mezi sebou,“ dodal boss Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít