Důležité zimní zprávy, které byste před testy neměli přehlédnout

Důležité zimní zprávy, které byste před testy neměli přehlédnout

Po letošní dlouhé zimě se Formule 1 konečně začíná probouzet. V několika posledních týdnech jsme byli zaplaveni různými teasery, klipy prvních nastartovaných motorů, několik pozměněných zbarvení. S blížícími se předsezonními testy se samozřejmě zvyšují očekávání a rojí se mnoho otázek. V tomto článku si zkusíme shrnout vše důležité, co je potřeba před testy vědět.

Okruhy se dále trápí

Vedení okruhu v Barceloně má nové starosti. Město sníží příspěvky na pořádání velkých cen Formule 1 na polovinu ze €4 milionů eur na €2 miliony. Barcelona je tak dalším z okruhů finančně strádajících, mezi které v současnosti lze zařadit i Monzu či Austin. Více informací se můžete dočíst v tomto článku.

BBC prodalo svá vysílací práva

BBC se snaží šetřit a hodně na to doplácí sportovní část programů. Prodej práv na vysílání například Formule 1, pro kterou BBC měla více než šedesáti-členný tým lidí, který propustila. BBC chce ušetřit kolem 150 milionů liber. Rušit se ale budou i další sporty. Vysílací práva odkoupila televize Channel 4. Více se dozvíte zde.

Zaměstnanec Mercedesu ukradl data, údajně s nimi mířil do Ferrari

Nyní už bývalý zaměstnanec Mercedesu, jistý Benjamin Hoyle, měl naplánováno změnit týmy. Mercedes ho proto přesunul do jiného oddělení s jinými přístupovými právy, emailovou adresou atd. Přesto Hoyle získal mnoho cenných dat například z Velké ceny Maďarska. Velká špionážní aféra se ale nekonala, neboť Mercedes Hoyla zažaloval a Ferrari se od něj distancovalo. Celá aférka se potichu vytratila. Článek zde.

Verstappen ovládl galavečer FIA

Verstappen si ze slavnostního večera, kde se předávají různé trofeje pro závodníky ze sérií spadajících pod FIA, odnesl ocenění za nováčka roku, předjetí roku a osobnosti roku. I on sám všemi těmi trofejemi byl překvapen, jak se můžete dočíst zde.

Red Bull bude poháněn hodinkami

Po velmi složitém vývoji vztahů mezi Red Bullem a Renaultem se spolu obě společnosti dohodly, že Renault bude týmu nadále dodávat motory, ale ne pod jménem Renaultu. Red Bull si našel velkého sponzora, výrobce hodinek TAG Heuer, a motor se bude jmenovat po něm. Více zde.

Toro Rosso si také našlo motor

Samozřejmě problematické vztahy Red Bullu a Renaultu ovlivnily i Toro Rosso coby dceřiný tým. Ten se nakonec vydal jinou cestou, kterou Red Bull zvolit nemohl. Podepsal smlouvu o dodávání motorů s Ferrari. Sice bude dostávat rok staré motory, nicméně stále by to pro ně oproti Renaultu měl být pokrok. Další informace najdete zde.

Renault oficiálně potvrdil převzetí Lotusu

Po týdnech a měsících spekulací a námluv Renault konečně oficiálně potvrdil, že koupil tým Lotus a přetvoří ho ve svůj tovární tým, jako tomu bylo pár let zpátky. Pomohlo tomu i vyřešení vztahů s Red Bullem. Článek najdete zde.

McLaren „zrušil“ Vánoce

Simon Roberts z McLarenu přiznal, že McLaren musel pro část svých zaměstnanců zrušit vánoční prázdniny, aby tým dokázal dohnat skluz, který nabral posunutím rozvrhu letošního kalendáře. Více o tom, jak zaměstnanci slavili Vánoce v továrně, naleznete zde.

Manor změnil název a logo

V rámci ustálení základů týmu Manor ze svého oficiálního názvu odstranil slovo „Marussia“ a bude nadále znám už pouze jako Manor Team. K tomu představil i nové logo a oznámil plány na začátek letošní sezony, které najdete zde.

Výrobci se shodli na snížení ceny motorů

V rámci věčného honu za snížením nákladů a odporu vůči nezávislému výrobci motorů se výrobci shodli na návrhu na snížení ceny motorů a také počet povolených převodovek pro jednoho pilota na sezonu. Více zde.

Formule 1 mění šampaňské

Po třiceti letech, kdy jsme na pódiu viděli stříkat šampaňské značky Mumm, se s ním Formule 1 rozloučí. Atraktivnější nabídku očividně dostal Bernie Ecclestone od firmy Moet et Chandon. Více o šampaňském ve Formuli 1 zde.

Sauber nestihne úvod testů

Tým Sauber podobně jako McLaren další se ocitl ve skluzu díky pozdním změnám v kalendáři. Na rozdíl od ostatních ale nestihne s novým vozem nastoupit do prvních testů. První čtyři dny testování odjezdí s loňským vozem. Další informace naleznete v tomto článku.

Renault vyměnil Maldonada za Magnussena

Kevin Magnussen už nejspíše ztratil naději, že letos bude závodit, ale na poslední chvíli se Renault díky zmeškaným platbám od Maldonadova sponzora rozhodl placeného pilota radši vyměnit za talentovaného Dána. Další informace zde.

Test mokrých pneumatik

Na konci ledna Pirelli uspořádalo test nových pneumatik na uměle zavlažovaném okruhu Paul Ricard. Účastnily se pouze týmy McLaren, Ferrari a Red Bull s loňskými neupravenými vozy. Výsledky najdete zde a zde.

Důležitá data

V tomto článku naleznete důležitá data testování a začátku sezony.

Tolik je potřeba vědět o událostech, které se ve Formuli 1 během zimy udály. Za pár dní už to bude opět akce na trati!

Sdílejte na:
Zavřít