DTM-Legenden v Hockenheimu: „Král Ludvík“ vládl v sobotu

DTM-Legenden v Hockenheimu: „Král Ludvík“ vládl v sobotu

Předposlední podnik svého povedeného šampionátu slavily v Hockenheimu i Legendy DTM. V sobotu vyhrál skutečně legendární „Koenig von Hockenheim“ Klaus Ludwig, v neděli se prosadil Nizozemský pilot Patrick Huisman.

Sobota: Ludwig těžil ze smůly Huismana

Králové někdy potřebují i trochu štěstí a to měl bývalý vítěz Le Mans Ludwig v sobotu na své straně. Nizozemský specialista cesťáků Patrick Huisman totiž v jeho Mercedesu dlouho vedl 16 členné startovní pole. I když mu Ludwig visel na kufru, musel později připustit, že by „Patricka dnes asi nepředjel“.

Poleman Huisman vyrazil v jeho DTM-C-Klasse Merecedsu lépe a vedl až do 9. kola, než musel svůj vůz z roku 1996 kvůli problémům s převodovkou odstavit. Svůj BMW 320 musel odstavit i bývalý tovární pilot „Bavoráků“ Marc Hessel a tak se z pozic na stupínku vítězů vedle velkého Luwiga mohli těšit majitelé/piloti Guido Momm (AMG-C-Klase po Ellen Lohrové) a Gerbert Luttikhuis (Mercedes 190E bývalého týmu Mass-Schons).

Výsledek sobota:

 1. Klaus Ludwig, AMG-Mercedes-C-Klasse ITC
 2. Guido Momm, AMG-Mercedes-C-Klasse DTM
 3. Gerbert Luttighuis, Mercedes 190E Evo II
 4. Josef Krings, Mercedes 190E Evo I
 5. Ronny Scheer, Ford Sierra RS500
 6. René Ruch, BMW M3 E30

Neděle: V dešti se prosadil Huisman

Po zdržení v rámcovém programu se start druhého závodu o několik hodin posunul a startovalo se až za soumraku těsně před sedmou. To ale ani nebyl největší problém: starosti dělala majitelům drahocenných vozů ITC a DTM skutečnost, že lehce pršelo.

Z pole position startoval 71letý Klaus Ludwig, hned vedle něj ovšem číhal další vynikající bývalý šampion DTM (1986), Kurt Thiim z Dánska. Zajímavé bylo též nové obsazení Luttikhuisova Mercedesu za nimi: „Chtěl jsem, aby si Marc (bývalý tovární pilot AMG) jednou zajezdil v pořádném autě a nemusel jen polykat s jeho BMW můj prach, tak jsem mu půjčil můj Mercedes.“ Fandové se mohli také těšit na výkon profíka Stefana Mueckeho ve Fordu Sierra RS500.

Ludwig, Thiim, Muecke a Hessel předvedli velmi agresivní start a především Muecke za těchto podmínek jezdcům Mercedesů nakrátko zatápěl. Ještě v prvním kole se na 4. místo posunul Huisman v dalším Mercedesu. Thiim stavěl po prvním kole v boxech a Huisman ve druhém postoupil na druhé místo. Po dalším kole byl ovšem i lídr Ludwig v boxech.

Patrick Huisman tak dostal ve voze, se kterým svého času startoval právě Thiim, příležitost vyžehlit svou nedělní smůlu a s přehledem vyhrál. Druhé místo ztratil Mueckeho Ford (vůz, se kterým se Rob Gravett roku 1989 stal mistrem BTCC) 4 kola před cílem, když ztratil kolo. Marc Hessel tedy slavil svůj návrat k třícípé hvězdě druhou pozicí.

Šampionát končí dvěma závody příští víkend na Norisringu. Představí se tam tradičně největší pole sezóny. Start oznámili další hvězdy jako Hans-Joachim Stuck, Christan Danner a Klaus Niedzwiedz!

Výsledek sobota:

 1. Patrick Huismanm, AMG-Mercedes-C-Klasse ITC
 2. Marc Hessel, Mercedes 190E Evo II
 3. Josef Krings, Mercedes 190E Evo I
 4. Jannis Bernd, Mercedes 190E 2.3-16
 5. René Ruch, BMW M3 E30
 6. Ekkehard Ludewigs, Mercedes 190E Evo II

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít