Druhým jezdcem Williamsu bude Senna!

Druhým jezdcem Williamsu bude Senna!

I ve Formuli 1 se občas historie opakuje. Brazilský závodník Bruno Senna se pro rok 2012 stal pilotem Williamsu, kde bude týmovým parťákem talentovaného Pastora Maldonada.

Stejně jako u Pastora Maldonada hrál hlavní roli i u Bruna Senny především přítok nových financí, jelikož tým se v této oblasti již delší dobu potácí v problémech. A právě brazilští sponzoři Sennovi místo u Williamsu stvrdili, do angažmá nadějného závodníka vnesli něco málo přes 13 milionů dolarů.

„Jsem opravdu nadšený možností závodit za takový tým, jakým je Williams,“ pěl slova chvály na historicky jeden z nejúspěšnějších týmů historie tohoto sportu. „Byť se týmu v posledních letech příliš nedařilo, má obrovský potenciál k tomu, aby se stal úspěšným.“

Frank Williams nicméně řekl, že si na výběru druhého pilota dal velmi záležet. „Nebylo to lehké rozhodování, nicméně Bruno Senna měl nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal druhým pilotem našeho týmu. Ačkoli neměl za své dvě sezony ve Formuli 1 příliš mnoho možností prosadit se, věříme, že nás nezklame,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít