Druhý trénink pod taktovkou Mercedesu

Druhý trénink pod taktovkou Mercedesu

Oba jezdci Mercedesu bez větších potíží zajeli dva nejrychlejší časy. Renault a McLaren mají tento víkend dobře našlápnuto. Do nejlepší desítky jezdců se po delší době dostali oba jezdci Scuderie Ferrari.

Ve 14:00 Středoevropského času začal druhý volný trénink na Velkou cenu Ruska. Jako první se na trati objevil Francouzský pilot stáje Haas Romain Grosjean, která se v prvním tréninku umístil na 18 pozici. Plné ruce práce měli mechanici týmu Williams, kteří se snažili opravit vůz Nicholase Latifiho.

Počasí bylo na trénink jako dělané.

První půlhodinu tréninku si pro sebe ukradli jezdci Mercedesu. Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton. Jeho stájový kolega, nejrychlejší jezdec prvního tréninku, zajel druhý nejrychlejší čas a top tři uzavíral Daniel Riccardo.

I mistr tesař se někdy utne, Lewis Hamilton při snaze vylepšit svůj čas, nedobrzdil svůj vůz do 13. zatáčky a vyjel z trati. Naštěstí pro Mercedes se jeho monopostu nic nestalo.

Max Verstappen si dlouhou dobu stěžoval na svůj vůz. Hlásil svým mechanikům, že je auto nestabilní a špatně se mu v něm sedí. Což vyústilo v polovině tréninku v jeho roztočení ze 14. zatáčky.

Racing Point dal svá vylepšení aero prvků na vůz pouze Lanci Strollovi, i přesto dokázal být jeho týmový kolega Sergio Peréz rychlejší. Kanaďan dokázal zajet pouze 17. nejrychlejší čas, kdežto Sergio Peréz 6. nejrychlejší čas.

Během druhého tréninku se potvrdila spekulace, jíž jsme avizovali tento týden. Stefano Domenicali se počínaje 1. lednem 2021 stane šéfem Formule 1.

Konec druhého tréninku nepřinesl žádné překvapení na špičce pole. Nejrychlejší jezdec prvního tréninku si i z druhého odnáší první příčku. Druhý nejlepší čas zajel jeho stájový kolega Lewis Hamilton, třetí australan Daniel Riccardo. Top 5 pak uzavírali jezdci McLarenu, Carlos Sainz s čtvrtým nejrychlejším časem a Lando Norris pátý.

 

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz
Sdílejte na:
Zavřít