Druhé místo je naše vítězství, přiznal Alonso

Druhé místo je naše vítězství, přiznal Alonso

Šance na zisk třetího mistrovského titulu se pro Fernanda Alonsa v Singapuru nezvýšila, naopak na lídra šampionátu Sebastian Vettela znovu ztratil. Z okruhu Marina Bay ale odjíždí spokojený, druhé místo je prý pro Ferrari takové male vítězství.

Špatný výsledek v kvalifikaci znamenal pro Fernanda Alonsa až sedmou pozici na startovním roštu, startoval dokonce i za svým stájovým kolegou Felipem Massou. Španělský závodník ale znovu předvedl brilantní start a po sérii prvních zatáček byl najednou na pozici třetí.

Jako by si Alonso při sobotní tiskové konferenci vyprosil výjezd safety caru, pro španělského závodníka vyjel po nehodě Danila Ricciarda ve vhodnou dobu, při které mistr světa z let 2005 a 2006 stihl zajet do boxů a i díky tomu nakonec skončil druhý před Kimim Räikkönenem.

Další vítězství Sebastiana Vettela navíc znamená, že Fernando Alonso na lídra šampionátu nyní ztrácí 60 mistrovských bodů, do konce letošního ročníku navíc zbývá již jen šest Velkých cen.

Alonso po závodě v Singapuru přiznal, že tempu Sebastiana Vettela prostě nestačil a spokojený je i se ziskem druhého místa. „Měli jsme povedený start, ale naše tempo hlavním konkurentům nestačilo, proto bylo potřeba vymyslet něco v průběhu závodu. Díky výjezdu safety caru a skvěle zvolené strategii jsme nakonec vybojovali druhé místo, je to pro nás jako vítězství,“ bilancoval svou výkonnost ve Velké ceně Singapuru Alonso.

„Naše strategie byla riskantní, ale my jsme neměli co ztratit, skončit druhý nebo pátý, není v tom až takový rozdíl. Snažil jsem se hlavně start o pneumatiky a udržet vůz v optimální formě, to se nakonec povedlo,“ řekl Španěl.

Sebastian Vettel i přes výjezd safety caru dokončil závod na prvním místě s náskokem přes půl minuty na druhého Alonsa. Pilot Ferrari po Grand Prix přiznal, že stáj z Maranella tento závodní víkend Red Bullu prostě nestačila.

„Celý závodní víkend se jim skvěle vydařil a musíme jim k úspěchům pogratulovat, mají za sebou fantastický víkend. Příště se musíme snažit my udělat některé věci lépe,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít